BASIN BİLDİRİSİ

 

Tayland’ın Ulusal Bilim ve Teknoloji Geliştirme Kurumu ve Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Tayland’ın Yenilik Geliştirme Fonu ve Alpha-Rice (PSP)’nin geliştiricilerinin çabalarını koordine eden ortak bir proje duyuruldu. Ortak amaçları, “mekanik olarak hidrolize edilmiş polisakaritpeptitler-PSP’ nin araştırılması ve geliştirilmesidir.

 

Alpha-Rice (PSP), aşağıdaki koşullarda kullanılabilir:

 

ADD / ADHD

Yaşlanma                                                                   Fibromyalgia

Alzheimer                                                                  Sarılık

Kireçlenme                                                                Yüksek Tansiyon

Kanser                                                                       Yüksek Kolesterol

Kardiyovasküler Problemler                                      Lupus

Kronik Baygınlık Sendromu                                     MS

Kabızlık                                                                     Parkinson

Diyabet                                                                      Rosacea

Göz Problemleri                                                        Tourette Sendromu

Dişeti Hastalığı                                                          Davranış Bozuklukları

 

 

 

LIFE’S MAKEOVER

 

Alpha-Rice (PSP) ile

Sağlık ve İyileşme

 

 

 

 

 

Birinci Bölüm

Menşe ve Fonksiyon

 

Pirinç, pek çok toplumda ekonomik açıdan olduğu kadar yemek kültürü açısından da oldukça temel bir gıdadır. Örneğin, Burme kültür tarihi, pirinç tohumları ile Dünyanın merkezinden gönderilen kuzey Myanmar’ın Kachin insanları ile ilgili hikayeler içermektedir. Bu insanlar, her şeyin mükemmel olduğu ve pirincin çok iyi yetiştiği muhteşem bir ülkeye gönderildiler. Bugün pirinç hala onların başlıca besinleri ve saygı gösterdikleri gıdalarıdır. Bali’deki inanca göre Vishnu Tanrısı tarafından pirincin yetiştirilmesi için Dünya yaratıldı ve Indra Tanrısı da insanlara pirinci nasıl yetiştireceğini öğretti. Her iki mitolojiye göre pirinç Tanrıların hediyesi olarak kabul edilmektedir. Modern zamanlarda bile her iki ülkenin insanları pirince saygı göstermekte ve dinsel törenler ile toprağı işlemektedirler.

            Bunun yanında Thai mitolojisinde ise pirincin tanrıların değil de hayvanların hediyesi olduğuna inanılmaktadır. Bu zamanlarda Thai’de hava şartları çok ağırdı ve seller meydana gelmekteydi. Arazi tamamen süzüldükten sonra insanlar sığındıkları tepelerden inmeye başladı ve yiyecek bitkilerin yok olup olmadıklarına baktılar. Hayvanları avlayarak hayatta kaldılar. Yazılara göre insanlar bir gün tarladan gelen bir köpek gördü ve köpeğin kuyruğunda uzun ve sarı tohumlar bulunmaktaydı.  Bu tohumları ektiler. Pirinç büyüdü ve açlık kayboldu. Bugün Tayland çevresinde yaygın olan geleneğe göre “inci ve yeşim tek değerli şey değildir, beş tahıl da çok değerlidir”, bunlardan ilki pirinçtir. Pek çok modern Thai’li entelektüel anlamda pirincin doğa üstü rolünü görmezden gelse de ülkelerindeki, diğer pek çok pirinç üreten ve tüketen ülkelerdeki kültürel önemini inkar edemezler.

 

 

Bilim ile Mitolojinin Birleşmesi

Bilim adamları, polisakaritpeptitler veya Alpha-Rice (PSP)’yi üretmek için Thai halk ilaçlarını, tekniklerini ve teorilerini modern ve sofistike teknoloji ile birleştirmiştir. Alfaglikanoloji, biyoteknoloji ve nanoteknoloji ihtiva eden yenilikçi bir süreçtir. Alfaglikanoloji tekniği, mekanik olarak polisakaritleri [1] ve polipeptitleri [2] tahıl tanelerinde hidrolize eder, pirinç taneleri de özel seçili fraksiyonlara tabi olmakta ve uygun zamanda hasat alınmaktadır. Alkalin içeren toprakta bu tohumlar yetişmektedir ve sürekli olarak da suda bulunan bereketli spirulina [3] içeren doğal organik madde ile zenginleşmektedir. Pirinç organik olarak yetiştirilmektedir, böcek zehri ve sinek ilacı içermemekte ve hiçbir şekilde modife edilmemektedir.

 

            Kontrollü nem, ısı ve basınç altında polisakaritpeptitleri birleştirerek doğal olarak hidrolize edilmiş alfa-glikan oluşturulmaktadır. Bundan dolayı da Alpha-Rice (PSP) vücuda girdiğinde hücreler bunu hücresel enerji ya da ATP’nin (adenosin trifosfat) üretilmesi için mitokondria tarafından kullanılacak biyolojik yakıt olarak algılamaktadır.

 

            Alfaglikanoloji süreci ile üretilen Alpha-Rice (PSP)’nin özel karakteristikleri ile %100 biyoayarlanım [4]elde edilmektedir. Tüketildiğinde ise bu eşsiz fonksiyonel genomik besinler hali hazırda hücre içi ortamın gelişmesine yardımcı olmaktadır. DNA tamiri için bu esastır ve sonuçta zengin genler meydana gelmektedir. Buna bağlı olarak vücut ortamı, optimal sağlık açısından hayati öneme sahiptir. Bilim adamları tarafından Alpha-Rice (PSP)’nin üretiminde kullanılan alfaglikanoloji süreci, pitobesinlerin (phytonutrients) [5] fonksiyonel değerini korumadaki etkinlik yeteneğini göstermiştir.

 

            Bilim adamları, belirli türdeki pirinç taneleri optimal şartlarda yetiştirildiğini ve uygun zamanda biçildiğini ve yüksek kalitede fonksiyonel ve belirli polisakaritler, polipeptitler, amino asitler, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar (gama orizanol, tokoperol tokotrinoller) gibi temel besinler içerdiğini kanıtlamıştır. Pirinç taneleri, DNA tamiri ve hücresel rejenerasyon için mitokondrianın üretimindeki hücresel enerjinin (ATP) zenginleştirilmesi açısından mükemmel şekilde bu kriterleri karşılamaktadır. Serbest kökler ile savaşmakta ve anabolik (yapım) aşamasının oluşturulmasında detoksifikasyon sürecini zenginleştirmektedir, böylelikle de vücudun doğal iyileşme gücü de optimal olarak işlemektedir. Bu antioksidanlar, organik mineral amino asit bileşenleri ve polisakaritlerin eşsiz kombinasyonunun homeostasis (vücut dengede iken) durumunu doğal olarak düzenlenmesi açısından kabiliyeti vardır. Bunun sonucunda da kan şekeri, kolesterol, trigliserit, tansiyon, vücut ısısı, elektrolit ve pH seviyelerinde denge meydana gelmektedir.

 

 

pH Dengesi

Vücudun asit ve alkalin oranının ölçülmesinde kullanılan tabloya pH denilmektedir, normalde ölçüm aralığı bir ile on dört arasındadır. Alkalin ya da asitik bir nötr solüsyondaki pH seviyesi yedidir; asitin yeiden az ve alkalinin de yediden fazladır. Kanın pH seviyesi ise homeostasis (denge) sağlanması için 7.4lük dar aralık içerisinde olmalıdır.

 

            Maalesef ortalama Orta Amerikan yeme alışkanlığında şeker, rafine karbonhidrat ve nişasta gibi asitli yiyecekler çok fazla tüketilmektedir. Bunlar, vücutta uygun pH dengesinin kurulması için yeterli değildir ve asit seviyesini yükseltmektedir. Bu asitli ortamda hastalıklardan korunmak için homeostasisin yeniden depolanması gerekmektedir, bu da yeme alışkanlıklarına mineralleri ekleyerek gerçekleştirilebilir. Bu asitik durum, metabolik atıklar ile meydana gelmektedir. Yeterli miktarda mineral parçalarının olması durumunda atıklar ile birleşmekte ve idrar ile vücuttan atılmaktadır, bu şekilde de vücut daha dengeli bir halde olmaktadır.

 

            Aşırı asit atığı da literal anlamda eklemleri, dokuları, kasları, organları ve bezleri etkilemekte ve minörle majör arasında bozukluğa sebep olmaktadır. Eklemleri etkilemesi halinde kireçlenme meydana gelebilir; kasları etkilemesi halinde miyofibrosis (kas ağrısı) olabilir; organları ve bezleri etkilemesi halinde ise sürekli hastalıklar meydana gelir. Vücuttaki asit ne kadar çok olursa bağışıklık sistemi de o kadar kuvvetli olmalıdır. Protein ve şeker açısından yüksek gıdaların bulunduğu sabit bir beslenme türü sonunda vücutta daha fazla asit olmaktadır ve bu da bağışıklık sistemini zayıflatmaktadır, sonuçta kronik yorgunluk sendromu, kanser, MS ve kireçlenme ortaya çıkmaktadır.

 

            Vücuttaki pH dengesinin alkalinden ziyade asit tarafında sağlanması günlük hedef olmalıdır. Çünkü Alpha-Rice (PSP) alkalli,  mineral açıdan zengin ortamda yetiştirilen gıdalardan elde edilmektedir, alkalin pH dengesini kurma yeteneği vardır. Vücuttaki pH dengesinin dengede olması ile temel ve ek besinlerdeki bütün besin değerleri tamamen emilmektedir. Alpha-Rice (PSP) etkin şekilde vücutta pH dengesini yaratmakta ve sürekli kılmaktadır.

 

 

Detoksifikasyon

Alpha-Rice (PSP)’nin önemli bir fonksiyonu da vücudu detoksifay[6] etme yeteneğidir. Günlük olarak toksinler ile temasın engellenmesi görsel anlamda imkansızdır ve vücut içerisindeki bu toksinler pek çok hastalığa sebep olmaktadır. İyi bir sağlık için dahili ve harici temizlik gereklidir. Alpha-Rice (PSP), bu sürece yardımcı olmaktadır, çünkü sistemdeki toksinleri atmak için vücudun genelinde çalışmalar yapmaktadır. Bu toksinler elimine edildiğinde PSP, vücudun kendini iyileştirmesi için bez sistemini desteklemek ve güçlendirmek için yardımcı olmaktadır.

 

            Kolon ve bağırsak, kandaki besinler çıkarıldıktan sonra bütün atık maddelerin deposu haline gelmektedir. Gıda fermentlerini azaltır ve ikinci ve hatta üçüncü jenerasyon toksinler ile birlikte gazları oluşturur. Bundan dolayı da putrefaktif bakteri, virüs, parazit, maya ve daha fazlası için büyüme alanı halini almaktadır kolon. Alpha-Rice (PSP)’nin fiber benzeri yapısından dolayı kolonun peristalsis hareketi güçlenmekte ve bağırsak hareketleri de daha sağlıklı ve düzenli olmaktadır, bu şekilde eliminasyon süreci de daha iyi çalışmaktadır. Sağlıklı bağırsaklar vücudun ikinci bağışıklık sistemidir. Bundan dolayı da onları çürümüş atıklardan korumak gerekmektedir.

 

 

 

İkinci Bölüm

Bağışıklık Sistemi

 

Beslenme ile tedavi edilebilecek bir hastalık

başka hiçbir şekilde tedavi edilemez.

-Moses Maimonides, 12.yüzyılın en büyük hekimi.

 

Bağışıklık sisteminin temel fonksiyonu bizleri enfeksiyon, hastalık ve her türde bulaşıcı hastalığa karşı korumaktır. Vücudun her bir parçasına giren ve görsel anlamda zarar veren pek çok yıpratıcı ortam ve enfeksiyonlu mikroorganizmalar ile savaşmaktadır. Bağışıklık sisteminin patojenleri (virüslerin bakterileri, vs.), toksik kimyasalları ve mutasyon ile çoğalan tümör hücrelerini vücuttan atma yeteneği bulunmaktadır. Ayrıca doku tamirinde ve tedavisinde ve vücutta homeostasis (denge) yaratılmasında yardımcı da olmaktadır.

 

            Bağışıklık sistemi içerisinde muhtemel istilacıları yok edecek şekilde oldukça ince ayarlı, yüksek entegrasyonlu olaylar zinciri bulunmaktadır. Bağışıklık sistemi tarafından istenmeyen bir misafir belirlendiğinde oldukça kuvvetli kimyasal ve hücresel silahlar hazırlanır ve bunlar yok edilir. Bu özel olmayan, karmaşık ve detaylı bağışıklık tepkisi hali hazırda “kendinden” ve “kendinden olmayan” şeklinde ayrılabilir, çünkü hücreler ve aynı şekilde yabancı organizmalar da vücudun parçalarıdır. Bağışıklık sisteminin eşsiz aklı, vücudun kendisine dönmesini engeller ve bu şekilde “iyi ve kötü” hücreler arasında ayırım yapma yeteneğini zayıflatmaz.

 

 

Oto-bağışıklık

Bağışıklık sisteminin kendinden ve kendinden olmayanları ayırma kabiliyetinde zayıflama olması durumunda oto-bağışıklık (vücut tarafından antikorlar ve T-hücreleri üretilmekte ve kendi hücreleri, hücre parçaları veya belirli organlara karşı bunlar yönlendirilmektedir) geliştirilmektedir. Oto-bağışıklık, bütün alerjilere çeşitlerine, astım, romatizmal kireçlenme, deri yangısı, diyabet, sistemik lupus eritematosis, çeşitli ssclerosis, fibromyalgie ve ayrıca çeşitli kronik şartların temelindeki faktörlere karşı tepkiyi içermektedir. Vücudun çeşitli patojenlere karşı sabit bir ifşa halinde olması durumunda bağışıklık sistemi tarafından oto-bağışıklık geliştirilmektedir.

 

 

 

Zayıflamış Bağışıklık

Bağışıklık sistemi uygun şekilde çalıştığında sağlıklı oluruz. Ancak bağışıklık sistemi de bazen tehlikeye düşebilir. Bunun sonucunda da şunlar meydana gelebilir: aralıksız çevresel atak, örneğin pseudo-estrojenler; hava, gıda ve sudaki zehir ve kirletenler; belirli ilaçlar; sürekli metabolik hasar, (örneğin, yüksek radikalsiz stres); zayıf beslenme, kronik enfeksiyon veya yaşlılık; ve yorucu fiziksel aktivite ve duygusal stres. Sizin de gördüğünüz üzere çeşitli faktörlerden dolayı bağışıklık sistemi etkilenebilir ve dengelenmiş parçalar da etkilenebilir.

 

            Yukarıda belirtilmiş sebeplerden dolayı vücudumuzun fiziksel ve duygusal stres altında olması hiç de olağandışı bir olay değildir. Vücudumuz çok yorulduğunda bağışıklık sisteminin düzenleyici özellikleri zayıflamakta, daha az etkin olmakta ve şu sonuçlara sebep olmaktadır: yorgunluk; stamina ve enerji kaybı; sık grip ve enfeksiyona yakalanma; iştahsızlık ve kilo kaybı; ateş ve gece terlemeleri; deri rahatsızlıkları ve soğuk yaralar; kusma; artan alerjik semptomlar; lenf bezlerinde şişme ve diğer bağışıklık bozukluklarına ait semptomlar.

 

            Zaman içerisinde bu koşullar daha ciddi bağışıklık durumlarına sebebiyet verebilir (örneğin kronik yorgunluk, kanser, HIV, vs.). Oldukça geniş şekilde inanılmaktadır ki kanserin sebebi, yaşlılık, yaşam şekli ve diğer faktörler dolayısı ile bağışıklık sisteminde meydana gelen azalmadır. AIDS virüsü, bağışık sistemine ait hücreleri yok etmekte ve vücut sisteminin çeşitli bölümlerine zarar vermektedir.

            Belirli bir zaman sonra normal hücre-aracılı bağışıklık yetersiz hale gelebilir ya da bozulabilir. Bu da aynı konum (malignant transformasyonlar) üzerinde çoklu genetik mutasyonlara sebep olur, sonuçta anormal büyümeler meydana gelebilir. Dejenere edici süreç genelde çok yavaş ve zordur. Pek çok yıl sürebilir ve teşhis konulana kadar gerçek anlamda bir hastalık oluşturabilir.

 

            Alpha-Rice (PSP)’ nin kuvvetli bağışıklık destekleyici özellikleri bulunmaktadır. Geniş çapta sağlık problemleri için polisakaritpeptitler tarafından üretilen terapatik faydalar pek çok sağlık uzmanı tarafından gözlenmiştir. Pek çok ortak ve ciddi sağlık problemleri durumunda ilerleme sağlanmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır, bu sağlık problemleri arasında kanser, kronik yorgunluk sendromu, yüksek tansiyon, romatizmal kireçlenme, Parkinson, Alzheimer, diyabet, hepatit, yüksek kolsterol, tümör, Tourette, tahriş edici bowel (bağırsak) sendromu.[7]

 

 

 

Üçüncü Bölüm

Alpha-Rice (PSP) ve Anti-Aging

 

Yaşlılık – herkeste meydana geliyor. Zaman bizim kontrolümüz dışında yaşlanma sürecini hızlandırıyor. Ama her ne kadar saat bize ne kadar yaşlandığımızı söylese de zaman gerçekten de yaşımızı söylemiyor. Yaşlanmanın sebebi, vücudumuzdaki sağlıklı hücrelerde düşüşe sebep olan süreçtir.

 

            Hücreler yaşlanmaz; zaman içerisinde etkinlikleri azalır ve yerlerine yenileri gelir. Uygun beslenme ile normal yaşam süresi boyunca hücre restorasyonu devam eder. Endüstriyelleşmiş toplumda çevresel kirletenler, kimyasallar ve katkı maddelerinin bulunduğu gıdalar, vitamin ve mineral eksiklikleri ve yanlış ilaç kullanımı ile iç içedir. Bunlar da erken yaşta ölüme sebep olmaktadır. Bugün, endüstriyelleşmiş ülkelerde yapılan araştırmalar altmış beş yaşın üzerindeki nüfusun yüzde 80’inin kronik olarak hasta olduğunu ve bu hastalıkların çoğunun da kireçlenme, diyabet ya da yüksek tansiyon olduğunu göstermektedir.[8]

 

            Uzun yaşamanın anahtarı, duygusal ve fiziksel dengedir (homeostasis). Genel canlılık kaybı, zayıf beslenme, yaşam şeklimiz veya uzun dönemli çevresel etkilerden kaynaklanmaktadır. Ama hala umut vardır. Gençlik içeride restore edilmektedir, vücut kütlesi, metabolizması ve bağışıklık sistemi, iyi beslenme, düzenli egzersiz, taze hava ve pozitif zihinsel davranışlar ile kuvvetlenmektedir. 

 

 

Gençlik Çeşmesi

Araştırmaların esnasında Alpha-Rice (PSP)’nin “gençlik çeşmesi” ile ilgili araştırmalarımızda çok büyük rol oynadığının farkına vardım. Alpha-Rice (PSP)’ nin antioksidan özellikleri, yaşlanmaya karşı anahtar olan serbest radikaller ile vücudun yok olmasını önlemektedir.

 

            Yaşlanmaya sebep olan üç önemli faktör: serbest radikaller tarafından meydana gelen hücre ve doku hasarı;[9] azalan bağışıklık tepkisi, ve enzim açısından eksik olan gıdalardan (pişmiş ya da işlenmiş) oluşan beslenmeden kaynaklanan enzim eksikliği.

 

            Serbest radikaller, (moleküllerin oksijen ile temasa geçtiği durumda üretilen oldukça aktif bileşenler) vücudun kötüye gitmesinde anahtar rol oynamaktadır. Kimyasallaştırılmış gıdalardan ve çevre kirletenlerinden kaynaklanan bu durumda vücutlarımız aşırı derecede bu hücre zarar vericilerine karşı gelir. Serbest radikal hücreler yıllar süren atakları akciğer, karaciğer, böbrek, beyin ve kısmen sinir sistemi gibi oldukça önemli organlarda yeri doldurulamaz hasarlara sebep olmaktadır. Bu kayıp da yaşlanmanın temel sebeplerinden biridir.

 

            Alzheimer, Parkinson ve Çoklu Sclerosis de üç kuvvetli nöro-toksin – Beta-Amyloid, Glutamate ve Peroksitler – sebebi ile yaşlanmayla ilgilidir, ayrıca sinir hücrelerinin zarar vermekte ve onları yok etmektedir. Bu moleküller sinir hücrelerinin fonksiyonlarını bölmekte ve onları yok etmektedir.

 

            Yapılan çalışmalara göre Alpha-Rice (PSP),  hücresel seviyede gıda ve besin tedarikinde bulunarak sinir hücrelerinin fonksiyonlarını korumaktadır. Kavram çok basittir. Oldukça kolay tanınan ve hücrenin DNA’sı (“yaşam molekülü) tarafından kullanılan gıdaları, enerji yaratılması için hücrelere iletmektedir. Bu da hücre hasarlarının tamiri için araç sağlamaktadır.

 

            Alzheimer ve Creutzfeldt-Jacob (deli dana) hastalığına yakalanmış hastalar için bunlar harika haberlerdir. Hastalıkların her ikisi de Beta Amyloid adı verilen nöro-toksinin beyinde depolanması ve sinir hücreleri arasındaki iletişimin kesintiye uğraması ile meydana gelmektedir. Bilim adamları, protein depozitlerini harekete geçirerek bu hastalıkları tedavi etmeye çalıştılar ama bugüne kadar bu yaklaşımlarından başarılı olamadılar.

 

            Yeni bir çalışma göstermektedir ki sinir hücrelerinin normal protein üretmesine izin vererek bu bağlantılar gençleştirilebilir.[10] Bu çalışmada, üç en kuvvetli nöro-toksine maruz kalan sinir hücreleri, Alpha-Rice (PSP) eklendikten sonra hasara karşı savunmada kaldılar. Sinir dendrit ve aksonlarının hücresel rejenerasyonu da görüldü. Bu olağan dışı sonuçlar, diğer araştırmalarda da görülmüştür.

 

            Süperoksit dismutas (SOD), oldukça kuvvetli bir antioksidan enzimdir, tekli oksijen molekülleri (ayrıca serbest radikaller olarak da bilinmektedirler) ile hücresel hasar için savaşır. Bir enzim olarak SOD, hücre yok edilmesine karşı korumada yardımcı olmaktadır. Araştırmalar göstermektedir ki SOD, hücre zarlarını genç, esnek ve sağlıklı (anti-aging) tutan serbest radikallerin kontrolü için vücuttaki en önemli enzimdir. Her ne kadar SOD ilave olarak satılsa da araştırmalar göstermektedir oral SOD, serbest radikaller ile savaşmadan ve hasarlı eklemleri tamir etmeden önce sindirim sistemi tarafından yok edilmektedir. Bu da SOD’ nin vücutta görüldüğü en sağlıklı şeklin SOD’ye protein sağlayan doğal besin maddelerinde tüketimidir ve bundan dolayı da sindirim sistemi ile vücuda verilmektedir, bağırsak tarafından yok edilmemektedir. Alpha-Rice (PSP), bu süreci hızlandırmakta ve vücuttaki SOD seviyesini arttırmaktadır.

 

            İlave besinlerde ya da gıdalarımızda bulunan antioksidanlar gibi vücut tarafından yapılan çeşitli antioksidanlar[11] bulunmaktadır. E ve C vitaminleri gibi besinler, betakaroten ve serbest radikal içermeyen mineral selenyum kökü ile antioksidan enzimleri yapılmaktadır. Antioksidan enzimlerinin (SOD) vücutta üretilmesinin desteklenmesi için gereklidir, çünkü serbest radikalleri besleyici gıdalardan üç ila on kat daha hızlı atmaktadır. Kendi antioksidan enzimlerini üretmesi durumunda vücut daha çok faydanalacaktır bundan ve Alpha-Rice (PSP) de bu işe yarayacaktır.

 

Alpha-Rice (PSP), aşağıdakilerin gerçekleştirilmesi ile yaşlanmaya sebep olan şeyleri ters çeviren temel bir maddedir:

  1. SOD (süperoksit dismutas) seviyesini arttırır, ana antioksidan;
  2. DNA tamiri için nükleotit üretimini arttırır;
  3. İleri genetik ifade için hücresel ortamı zenginleştirir;
  4. Pro-enzim ve probiotik (arkadaşçıl intestinal bakteri) faaliyetlerini arttırır.

 

“Alpha-Rice (PSP) almaya başladığımdan beri cinsel performansım da arttı. Altmış bir yaşındayım, 44 yaşında bir bayanla ilişkim var ve cinsel enerjimin azaldığını fark edince çok korktum. Viagra almayı düşündüm. Ancak doktorum Alpha-Rice (PSP)’ yi denememi söyledi. İşe yaradı ve doktorumu dinlediğim için çok mutluyum.”

-Julio Cabral, Meksika Şehri, Meksika 

 

 “Genel bakım için Alpha-Rice (PSP) aldım ve büyük bir sürpriz ile karşılaştım, yüzümdeki kırışıklıkların en az yüzde 50’sinin yok olduğunu fark ettim ve cildim sıkılaştı. Cerrahi yüz kaldırma gibi pek çok şeyi denedim. Bu alternatifin işe yaramasından oldukça memnunum. Menopoz öncesindeki bütün kadınlar (ve erkekler) için bu gençlik kurtarıcı!”

-Nina A., Doğu Canaan, CT

 

 

 

Dördüncü Bölüm

Beyin ve Zihin Fonksiyonu

 

Beyin hassas ve kompleks bir yapıdır. Tüm fiziksel ve zihinsel faaliyetlerin kontrol merkezi olarak, sayısız bağlantıyı sağlayan milyonlarca nöronla birlikte 100 milyar kadar hücre kullanır. İç fonksiyonlarımızdan ve dış çevreye karşı olan etkileşimlerimizden sorumludur. Bu bağlantıyı korumak için ,beyin olması gerektiği gibi çalışmalı. Hayattan doyasıya zevk almak için, kontrol altında olmak zorundayız. En iyi etkileşimi sağlamak için en iyi fonksiyonu yapmak gereklidir. 30'lu yaşlarda,nöronlar (beyin hücreleri) ölmeye başlarlar ( ya da faaliyet göstermezler.) Bu yaştan sonra hücrelerin ölümü yenilenmelerinden daha hızlı olur, böylece hücrelerdeki bozulmalar yaşlandıkça fazlasıyla artar.

Nöronlar büyük hücrelerdir. Normal faaliyetler için çok büyük miktarlarda enerji ve besin hazırlarlar. Beyin vücuttaki mevcut kanın %15-20' sini kabul eder ve vücuttaki oksijenin %15-20 'sini beraberinde glikozu kullanır. Bunlar ATP (adenozin trifosfat) enerjisinin üretimi için kullanılır. Vücudun toplam ATP enerjisinin %15-20 si beyin tarafından üretilir. Diğer hücreler yağ ve glikozu kendi ihtiyaçlarına göre yakabilirlerken ,nöronlar sadece glikozu yakabilirler. Normal şartlarda beyin hücrelerimiz genelde kandaki toplam glikozun yüzde

50’sini tüketebilmektedir. Bundan dolayı da beyindeki nöronlar ve hücreler de normal enerji metabolizmasının sağlanması ve hücresel yaralanma veya ölümün engellenmesi için sürekli ve kesintisiz zengin kan tedarikine bağlıdır.

 

            Normal şartlarda ve yeterli oksijen tedariki ile bu nöronlar aşağıdaki üç sebep için glikoz (ATP) haline gelmektedir:

  1. Hücre bakımı: Nörünlar çoğalmadığından ve bir ömür boyu sürdüğünden dolayı çeşitli hücre parçalarının – hücre zarı segmentleri, mikrotubul, mitokondriya, vs. – tamiri veya yenilenmesi için sürekli olarak enerjiyi arttırmaktadır.

 

  1. Nöro-iletim operasyonu: Hücreden hücreye hayati iletişimi sağlayan acetylcholine ve serotonin gibi nöro-ileticilerin üretilmesi, nakli, paketlenmesi, salgılanması ve yeniden alınması için nöronlar tarafından ATP kullanılmaktadır.

 

 

  1. Elektrik enerjisi: İletim ucu olan aksona hücre gövdesi üzerinden nöron ile verilen elektrik enerjisinin sık şekilde boşaltılması için yüksek miktarda ATP gereklidir. Bu elektrik sürecinin oluşturulması için sodyum ve potasyum iyonlarının nöronal zarlar arasında ileri ve geri olarak hızlı ve sürekli şekilde  değişmesi gerekmektedir.

 

            Bir yaşam süresince serebral arteriosclerosis, küçük kalp krizleri, nörotoksinler (glumate, beta-amyloid, ve peroksitler) veya beyne giden oksijende kısa kesintiler (genelde kanda spazm sonucu meydana gelmektedir) dolayısı ile yavaş ve ani hafıza kayıpları görülmektedir. Hafızanın zayıflamasına ilave olarak bu beyin enerjisi krizi de duruma bağlı karmaşıklık veya konsantrasyon eksikliği ve öğrenme zorlukları gibi problemler de beraberinde gelebilir.

 

            Bu sebeplerden dolayı anlamanın sadece başındayız, nöron yenileme süreci bazı insanlarda diğerlerine oranla daha ön plandadır. Seksen yaşlarındaki bir insan kendi kendine tamamen yetmektedir, sadece o gün ne yapacaklarını hatırlamakla kalmaz, aynı zamanda kırk yıl önce olan olayların detaylarını bile hatırlayabilmektedir. Ancak bazıları da kendi telefon numaralarını veya çocuklarının veya torunlarının isimlerini bile hatırlayamamaktadır.

 

            Daha ileri bir aşamada beyin enerji krizleri de kendini bunaklık ya da bunaklık dementiyası şeklinde gösterebilir ve hatta koma ya da ölümle sonuçlanabilir. Dementiyanın şiddeti direkt olarak temel nöropatolojiden bağımsız beyin dokusunun fonksiyon kaybı ile  ilişkilidir. Birinin beyninin düzgün şekilde çalışmamasının en büyük sebeplerinden biri beyin hastalıkları (örneğin Alzheimer, Parkinson, beyin tümörü, enfeksiyon, vasküler rahatsızlıklar), yaralanma (örneğin beyin tramvası, kalp krizi, stres, nörotoksinler, alkol ve ilaçlar) veya EFA (temel yağlı asitler) veya B kompleks vitaminleri eksiklikleridir.

 

Kavramsal Kötüleşme Semptomları

Kavramsal kötüleşme, içerisinde aşağıdakilerin de bulunduğu kavramsal fonksiyonların herhangi birinde kayıp ya da azalma bulunmaktadır:

 

 

            Kavramsal dejenerasyon ile ilgili faktörler içerisinde aşağıdakiler bulunabilir:

 

 

 

            Vasküler hastalığı veya Alzheimer gibi dementiyası olan bireyler genelde antioksidan dengesinde bozukluk yaşarlar, bu da oksidan stresinde artma yaratmaktadır. Bu da daha sonra antioksidan tedariki için potansiyel bir terapi halini almaktadır.

 

Zenginleştirilmiş hafıza fonksiyonu

Alpha-Rice (PSP), hafıza problemleri, akut kalp krizi, aphasia (ifade gücü kaybı), apraksia (hareketlerin koordine edilememesi), motor bozukluklar, baş dönmesi ve diğer serbro-vestibular (iç kulak) problemleri ve bağ ağrısı gibi serebral (beyinle ilgili) dolaşımsal bozukluklar için önerilmektedir. Alpha-Rice (PSP), genelde akut veya çeşitli türde kronik ophthalmolojik hastalıklarda faydalı olabilmektedir ve vizyonu geliştirebilir. Alpha-Rice (PSP)’ nin ayrıca hafıza üzerinde çok güçlü bir etkisi vardır, çünkü beynin metabolizması üzerinde etkilidir.

 

Alpha-Rice (PSP), çeşitli şekillerde beyindeki metabolizmayı arttırmaktadır:

 

 

            Sonuç olarak beyindeki hücreler bilgileri daha fazla tutmaktadır ve bu şekilde daha fazla hatırlamaktadır. Raporlara göre Alpha-Rice (PSP)’nin aşağıdaki koşullarda oldukça fazla faydası bulunmaktadır:

 

Kalp krizi                                           Depresyon

Vertigo                                               Tinnitus

Meniere Sendromu                            Migren ağrıları

Uyku bozuklukları                             Maküler dejenerasyon

Davranış bozuklukları            Sarsılma

Tourette Sendromu                            Çoklu Sclerosis

ADD/ADHD                                     Beyin Felci

 

Alpha-Rice (PSP), Nöro-ileticileri Arttırır

Önemli nöro-ileticiler üzerindeki etkisi ile kavramsal gelişimi Alpha-Rice (PSP) tetiklemektedir. Bu nöro-ileticiler, nöronlar arasında bilgilerin iletimini sağlamaktadır ve beyin kimyasallarının uygun şekilde işlemesinden sorumludur. Hafıza oldukça karmaşık bir fenomendir, nöronal iletim daha da karmaşıktır. Tanımlanan yüzden fazla farklı nöro-iletici bulunmaktadır.

 

            Belirli nöro-ileticilerin bozukluk seviyelerinin psikiyatrik bozukluklar ile de ilgisi vardır. Depresyonun, serotoninin bozuk seviyeleri ile bağlantısı vardır ve Parkinson da dopaminin seviyesi ile bağlantılıdır. Aşırı dopaminin de Tourette sendromu (gönüllü olmayan hareket ve vokal bozukluk, genelde sosyal yeteneksizlik) ile bağlantılıdır.

 

            Nöro-ileticiler, nöronlar arasında bilgilerin iletilmesinden sorumludur, bütün kavramlar fonksiyonlar için gerekli olduklarını belirtirler.

 

Alpha-Rice (PSP), aşağıdakiler ile nöronal iletimi desteklemektedir:

 

            Lütfen şunu unutmayınız ki depresyon, genelde uzun süreli strese maruz kalmak ile meydana gelen yetersiz serotonin seviyesi semptomudur. Bilim adamları, çeşitli sebeplerden dolayı depresyonda olan hastalarda Alpha-Rice (PSP)’ nin pozitif terapatik etkisini gözlemlemişlerdir. Son yapılan çalışmalardan birinde hastaların yüzde 65’inde depresyonun klinik manifestasyonunda azalma ya da komple kaybolma görülmüştür. Serotoninin düşük seviyeleri ile ilgili olan kronik stres ve davranış bozuklukları ile başa çıkmada vücuda yardım etme yeteneği serotoninde bulunmaktadır.

 

            “Bu mucizevi gıda için söyleyecek yeterli kelimeleri bulamıyorum. Yedi yıldır Çoklu Sclerosis’ten yakınıyordum, görme problemlerim, kas zayıflığı, yorgunluk, baş dönmesi ve ayaklarımda yanma hissinden şikayet etmekteydim. Birkaç ay, günde üç kere Alpha-Rice (PSP) aldıktan sonra bütün bu semptomlar yok oldu. Topallamadan yürüyebiliyorum ve yardım almadan merdivenleri çıkabiliyorum. Hayatımın mucizesini gerçekten bulduğuma inanıyorum.”

- Paula Barnes, Washington Eyaleti

 

 

 

 

Beşinci Bölüm

Alpha-Rice (PSP) ve Diyabetler

 

 

Amerika, şu anda 18 milyondan fazla insanı etkisi altına alan salgın hastalıkların ortasında. Tıbbi ilaç endüstrisi bu metabolik bozukluğa “diyabet” adını vermektedir ve vücudun düzgün şekilde insülin salgılayamaması durumunda meydana gelmektedir, insülin de vücuttaki glikoz ya da kan şekeri seviyelerini düzenlemek için tasarlanmıştır. Kan şekeri konsantrasyonunun yükselmesi durumunda metabolizma, sıvı tutuma, kaç şekeri regülasyonu ve karaciğer fonksiyonu gibi kritik vücut fonksiyonları etkilenmektedir. Vücutta çok fazla insülin üretilmesi halinde insülin rezistansı sendromu olarak bilinen uygun karşılık verme bozukluğu meydana gelmektedir. Amerikalıların yaklaşık 80 milyonunda bu problemin olduğu ve çoğunun da bunun farkında olmadığı tahmin edilmektedir.

 

            Alpha-Rice (PSP), hücresel ve moleküler seviyede çalışmaktadır ve glikozun metabolize edilmesi için gerekli enerjiyi her bir hücreye vermektedir, vücudu toksinlerden ve atık maddelerden arındırır ve hücresel rejenerasyonu başlatır. Alpha-Rice (PSP)’nin moleküler yapısı, glikozun ileri derecede emilmesini ve hücreye direkt olarak verilmesini sağlar Alpha-Rice (PSP)’deki bu özellikler, glikoz enerjili metabolizma sisteminin ince ayarda tutulmasını sağlamaktadır. Bu da dramatik şekilde glikozun direkt hücresel emilimi ile karaciğerin yükünü hafifletir, dışarı verilen insülin seviyesini düşürür ve bundan dolayı da diğer metabolik bozuklukların riskini de düşürmektedir.

 

            Alpha-Rice (PSP), diyabet ile bağlantılı sağlık problemlerini de düzeltmektedir. Örneğin aşağıdaki deneyimler elde edilebilir:

 

            “L.H., yaşı altmış dokuz, hiçbir acı çekmeden yatağından banyoya kadar yürüyebilmesine şaşırıyor. 1993 yılında II. Derece diyabetli teşhisi konduğundan beri L.H., ayağında ve ayak parmaklarında yanma ve acıdan şikayet etmekte idi. Ayağında hiçbir şey olmadan yataktan banyoya kadar olan kısa mesafede bile ağrıdan dolayı yürümeye hali yoktu. Çoğumuz gibi L.H. de Alpha-Rice (PSP)’ nin restore edici özelliklerinden faydalandı. Ayaklarındaki ağtı ve kan şekerini düzenlemek için günde aldığı beş tane ilacın verdiği rahatsızlıktan Alpha-Rice (PSP)’ yi deneyerek kurtuldu. Bunu yaptığı için de çok memnun! Sabahları bir tane alarak sadece üç hafta sonunda L.H. ilaçlarını yüzde 75 oranında kesti. Sadece kan şekerini düzenlemek ile kalmadı, aynı zamanda jimnastik yapabilecek kadar da enerjisi var artık. Hepsinden de öte, Alpha-Rice (PSP)’ yi almadan önce çektiği acıları artık yürürken çekmiyor.” –Tien Huynh, New Orleans, LA.

 

            “Son on yıldır çok ciddi sağlık problemlerim vardı, II.Dereceden diyabet hastasıydım ve yürüme fenomonyası içerisindeydim. Antibiyotiklere karşı olan alerjim de hastalıkların kontrol edilmesini zorlaştırmaktaydı. 2003 yılının başında bir bardak yeşil çayın içinde almaya başladığım ve Alpha-Rice (PSP) adı verilen ilave besini almam söylendi.

 

            Yıllardır dolaşım bozukluğum vardı ve durumum her ne kadar düzelse de ayaklarım hala uyuşuk ve soğuktu. Ayaklarıma Vicks Vapor Rub sürdükten sonra çorap giyip onları sıcak tutmaya çalışıyordum. İşe yarıyordu ama problemi çözmüyordu. Alpha-Rice (PSP)’ yi kullanmaya başladıktan sonra ikinci gün olanlara şaşırdım, çünkü Vicks kullanmayı unutmuştum. Ayaklarım kaşınmaya başladı ve parmaklarımı oynatmak ve ayaklarımı birbirine dokundurmak çok hoşuma gitti. Ayaklarımda dolaşımın yeniden başladığının ve iyileşmenin bir kanıtıydı bu! Çok heyecanlanmıştım çünkü diyabet hastalarında ortak bir sorun olan dolaşım problemlerimin ciddi komplikasyonlara sebep olacağından korkmaktaydım.

 

            Yeni “kürümü” Las Colinas’daki doktoruma bildirdikten sonra ilerlemelerimi takip edeceğini ve gerekli olduğunda ilaçlarımı azaltacağını söyledi. Tansiyonumu ve kan glikozumu günde iki kere ölçtüm ve Alpha-Rice (PSP)’ yi aldığım ilk gün tansiyonumun düştüğünün farkına vardım. Son iki haftanın ortalaması 122/68 (daha önce 131/88 idi) ve kandaki glikoz da iki haftada ortalama 111, daha önce 128  idi. II. Derece diyabetli olduğumu öğrendikten sonra birkaç kere gözlerim karardı ve odaklanmakta zorluk çektim. Alpha-Rice (PSP)’ yi aldıktan sonra okurken ve yazarken çok nadir gözlük kullanıyorum.

 

            Altı haftadır Alpha-Rice (PSP) kullanıyorum ve pek çok değişiklik hissettim. Artık alerji ile ilgili şikayetlerim yok. Kollarımdaki ve ellerimdeki kahverengi noktalar solmaya başladı, kaşlarım kalınlaşıyor ve sindirim sistemimde kayda değer iyileşmeler var. Metabolizmamın da kuvvetlendiğini anladım, çünkü kilo vermeye başladım. Alpha-Rice (PSP) almaya başladıktan itibaren iki hafta sonra değişiklikler belirginleşti. Genelde ısınmak için vücut ısıtıcısı kullanmaktaydım ve hiçbir zaman dizlerimde ve ayaklarımda ısıtıcıyı bugüne kadar hissetmemiştim. Şimdi enerjimi oldukça kuvvetli buluyorum.”  

-Donna Marshall, Grand Prairie, TX

 

 

 

Altıncı Bölüm

Yüksek Kolesterol ve

Kardiyovasküler Hastalık için Alpha-Rice (PSP)

 

 

Son verilere göre 36 milyonun üzerinde Amerikalıda toplam serum kolesterol sayımı 240’ın üzerinde, bu da koroner kalp ve kardiyovasküler hastalıkların (kalp krizi, anjio) arttırmakta. Koroner kalp rahatsızlıkları, plaka ya da okside olmuş kolesterol sebebi ile koroner atardamarların bloke olması ya da daralması sonucunda meydana gelen kalp hastalıkları anlamına gelmektedir. Kolesterol sayımı 200-240 aralığında olan erkekler ve kadınlar için, ki bu 54 milyonun üzerinde insan demek, kalp rahatsızlığı riski kolesterol seviyesi 200’ün altında olanlardan iki kat daha fazladır.

 

            Genetik yatkınlık ve ölçülen LDL kolesterolün HDL’ ye oranı ile koroner rahatsızlık geçirmesi muhtemel kişiler tespit edilebilir. Ancak yüksek toplam kolesterol da potansiyel kardiyovasküler rahatsızlığın ana göstergesi olarak kabul edilmektedir ve safra taşı, iktidarsızlık, zihinsel bozukluk ve yüksek tansiyona da sebep olabilmektedir. Kolesterolün daha ciddi riskleri arasında kalp krizi ya da felce sebep olan kalp ya da beyinde hasarlar da bulunmaktadır.

 

            Vietnam’daki Cho-ray hastanesinde değişik türlerde kalp rahatsızlığı deneyimi bulunan üç yüz doktor ve hemşire ile bir çalışma gerçekleştirilmiştir.[12] Günlük olarak Alpha-Rice (PSP) aldıkları doksan günlük bir teste tabii tutuldular. Sonuçlar çok ilginçti. Test süresi esnasında deneklerin yüzde yüzünün kalp durumlarında önemli ilerlemeler oldu. Şu anda yoğun bakım ünitesindeki bütün hastalarına Alpha-Rice (PSP) veriyorlar.

 

            Bu çalışma Alpha-Rice (PSP)’ nin hücre fonksiyonları üzerinde aşağıdakileri üreten güçlü bir etkisi olduğunu gözler önüne serdi:

 

 

            Michigan’ dan Terry Johnson’ın yüksek kolesterolü vardı ve kendisi için yazılmış olan ilaçlardan bol miktarda almaktaydı. Kendisine Alpha-Rice (PSP) anlatıldı ve bu rapor verildi. “Alpha-Rice (PSP)’ yi altı hafta aldıktan sonra kolesterol seviyem 318’den 225’e düştü. Doktor çok mutlu oldu ve bunu almaya devam etmemi önerdi.”

 

 

 

 

Yedinci Bölüm

Alpha-Rice (PSP) ve Kanser

 

 

Kanser yüksek risk gurupları genelde genetik ve yaş ile ilgilidir, her ne kadar bağışıklık sistemini zayıflatması ve vücudun kanser hücrelerini kontrol etmesini engellemesinden dolayı stres de sebepler arasında bulunmaktadır. Kanser, vücuttaki hücrelerin anormal şekilde büyümesidir. Normal hücre mutasyonunun genetik kromozom malzemesi RNA ve DNA ile gerçekleşmesidir. Normalde hücreler sürekli olarak senkronize şekilde ve normal büyüklükte kendilerini yenilemekte ve vücuttaki belirli yerleri tamir etmektedir. Kanserli hücreler ise normalden daha hızlı çoğalmakta ve ölmeyi unutarak normal farklılıklarını zayıflatmaktadırlar.

 

            Kimyasal ve çevresel faktörler de bütün kanser türleri için yüzde 90 etkili olmaktadır. Özellikle kolondaki hormon dengesizlikleri ve hücrelerdeki zehir yapımından kaynaklanan kanser riskinin düşürülmesi için böcek zehirleri ve etteki hormon artıklarından kaçınmak gerekmektedir. Kanser bugünkü ölümlerin en başta gelen sebeplerinden biridir ve günümüzde pek çok kanser türü önlenebilmektedir.

 

            Kanserin bütün vücudu ele geçirmesini engellemek için doğal olarak hücre yenileme süreci ile bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirmemiz gerekmektedir. Alpha-Rice (PSP), bu süreç içerisinde kullanılabilir. Vücut hücreleri daha sağlıklı hale geldikçe bağışıklık sistemini de tetikleyecekler ve daha iyi çalışmasını sağlayacaklardır. Ayrıca Alpha-Rice (PSP)’nin vücuttaki pH seviyesini dengeliyor olmasından dolayı da oksijen seviyesi yükselmektedir. Kanser de yüksek oksijenli ortamda yaşayamayacağından dolayı ölecektir.

 

            Bazı inatçı kanser türlerinin tedavisi de vücuda baskı yapmaktadır. Yan etkiler görülebilmektedir, örneğin saç kaybı ve kemoterapi dolayısıyla “zayıflama”. Alpha-Rice (PSP) kullanan hastalarda bu yan etkilerin azaldığı görülmüştür. Konvensiyonel terapi ile birlikte kullanıldığında Alpha-Rice (PSP), bağışıklık fonksiyonunu kuvvetlendirmekte ve iyileşme için daha terapatik bir platform hazırlamaktadır.

 

            “Kırk dokuz yaşındayım, romatizmal kireçlenmem vardı. Senelerdir UCLA deney programındaydım, ağrının kontrol altına alınması için reçeteli ilaç kullanmaktaydım. Ayrıca diş eti çekilmesi de vardı ve her üç ayda bir doktora kontrole gidiyordum.

 

            Bir gün duş alırken fark ettim ki boynumda küçük bir kütle var. Aniden kanser korkusu düştü içime. Sonraki gün doktora gittim ve boğazımın ultrason ve röntgenini çekmek istediğini söyledi. Haklıydım, kanserdim.

 

            “Dayım Alpha-Rice (PSP) kullanmaktaydı ve bana da tavsiye etti. Pek çok insan bilir, yeni ürünlere karşı ön yargılıyımdır, ama bu aşamada kaybedecek hiçbir şeyim yoktu. Bir ay sonraki kontrolümde doktorum kütlenin kaybolduğunu söyledi ve o günden sonra da PSP almaya devam etmemi önerdi. Diş eti çekilmelerim şimdi daha acısız ve eskiden olduğu kadar çok yorulmuyorum. Alpha-Rice (PSP) bana doğru zamanda yardım etti”

– Linda Arnold, Los Angeles, CA

 

            “Doktorumun tavsiyesi üzerine bir aydır Alpha-Rice (PSP) kullanmaktaydım. Alpha-Rice (PSP) almadan önce kemoterapi tedavilerine başlamıştım ve vücudum yan etkilerine maruz kalmaktaydı. İçerisinde Alpha-Rice (PSP)’ nin olduğu yeni bir tedaviye başladım ve halimin, enerjimin ve genel sağlık durumumun daha iyi gitmeye başladığının farkına vardım. Kansere yakalanmadan önceki gibi iyi hissediyorum kendimi. İkinci fıtık ameliyatını geçirdim ve iki gün içerisinde üç mil yürüdüm. Ameliyat yerim de tamamen iyileşti. RN olarak bu hızlı iyileşmenin normal olmadığını biliyorum, bunu Alpha-Rice (PSP) ve doktorumun sağlıklı yaşam önerilerine borçluyum. Bu tedaviden oldukça memnunum, beni kuvvetlendirdi ve kanserden kurtardı.”

- Barbara Bankey, Albuquerque, NM

 

 

 

 

 

Sekizinci Bölüm

Alpha-Rice (PSP) ve Kronik Yorgunluk Sendromu (CFS)

 

Vücuda doğru besinleri vererek pek

çok hastalık yok edilebilir.

- Dr. Linus Pauling, iki Nobel Ödülü sahibi

 

 

Çoğu araştırmacı Kronik Yorgunluk Sendromunun (CFS), çevresel kirletenler ve kimyasal bulaşanlar gibi çeşitli patojenlerin karışımından meydana gelen enfeksiyonların sonucu olduğuna inanmaktadır. Bunlar da bağışıklık sistemini zayıflatarak CFS’ ye sebep olmaktadır,  bu şekilde sendromun da gelişmesine imkan sağlanmaktadır. Buna ilave olarak gerçek ile ilgili olarak artan kanıtlar göstermektedir ki yüksek stresli yaşamlarda adrenal bezleri yorulmakta ve hipotalamik-pituitary-adrenal döngüsü dengesizleşmekte ve hastalığa sebep olmaktadır. CFS, çevremizdeki artan zihinsel, duygusal ve fiziksel stres kaynaklarına verilen tepkidir (ya da bağışıklık sistemi zayıflığı). Vücudumuzun bağışıklığı azaldıkça sağlığımızda da kesintiler olmakta ya da duygusal durumumuz sonucunda Kronik Yorgunluk Sendromu[13] tetiklenmektedir.

 

            Araştırmalar göstermektedir ki Alpha-Rice (PSP) iki şekilde bağışıklık sisteminin fonksiyonlarının dengelenmesine yardımcı olmaktadır ve bundan dolayı da CFS’ ye karşı koruma sağlamaktadır. Alpha-Rice (PSP) direkt ve özel olarak vücudun toksinlere karşı direncini arttırarak enfeksiyonun gelişimi aşamasında bağışıklık sistemini canlandırmaktadır, bu kısımda bağışıklık sistemi ilk harekete geçer. b) Alpha-Rice (PSP),  strese vereceğimiz karşılıktan sorumlu olan hormon kortizolünün de dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Stres, bağışıklık üzerinde etkili olmaktadır ve çeşitli bakteri veya viral ataklara karşı dayanıklılığımızı yok etmektedir. Stres altında iken vücudumuz enerjisinin oldukça büyük bir kısmını harcamaktadır. Kronik strese maruz kalma durumunun sonucunda da bağışıklık sistemi düşmekte ve sağlık da kötüye gitmektedir.

 

            “1999 yılında anemi sonrasındaki kronik yorgunluk dolayısı ile oldukça aktif olarak çalıştığım ofis müdürlüğü görevinden ayrılmak zorunda kaldım. Doğru teşhisi koyamayan pek çok doktora gittim. Zaman geçtikçe daha çok yorulmaya başladım ve egzersiz veya stres durumunda tansiyonum da yükselmeye başladı. Hiçbir tatmin edici sonucu olmayan tıbbi bir tedavi içindeydim. Ayrıca beynime oksijen gitmediği de söylendi. 2002 Temmuz ayında hareket edemez hale geldim ve sürekli olarak oksijene bağlandım. Oksijenden çıkarıldığım an derim birkaç dakika içerisinde morarmaya başlıyordu. Buna ilave olarak da iştahım kaçtı ve midem büyümeye başladı, Afrika’daki çocuklarda görülen hastalık ile aynı. Gündüz ve gece salonda tedavim sürüyordu. Hiçbir umudum kalmamıştı.

 

            2002 yılının Aralık ayında bana Alpha-Rice (PSP)’ den bahsedildi. Önerildiği üzere günde 3 tane aldım. Üçüncü gün kısa bir süreliğine oksijenden alındım ve altı aydır ilk defa kocam için kahvaltı hazırladım. Dördüncü gün alışverişe çıktım ve saçımı yaptırdım (oksijensiz iki saat). Beşinci gün sonunda evimi temizledim. 2002 yılının yılbaşında bu mucizeyi ailemle kutladım.

 

            2003 yılı Ocak ayının ilk günü, Alpha-Rice (PSP)’ yi almaya başladıktan sadece bir ay sonra sadece yüzde 5 oranında oksijen almaya devam ettim.

 

 

İştahım normale döndü, enerjim geri döndü ve kendimi eski ben gibi hissediyorum. İnanıyorum ki bu ürün benim ömrümü uzatacak.”

 – Toni Garcia, Albuquerque, NM

 

 

 

 

 

Dokuzuncu Bölüm

Alpha-Rice (PSP) ve Hepatit

 

 

Karaciğer, toksinlerin atılması ve ilaçların zararının azaltılması açısından çok önemli bir organdır. Ancak vücudu korumak için gösterdiği çaba sonucunda kendisine zarar gelmekte, zehirlerin kurbanı olmakta ve hepatit hastalığına yakalanmaktadır.

 

            Hepatit, karaciğerin iltihaplanması ile tanımlanan bir hastalık ya da durumdur. Çeşitli türde viral hepatit türü bulunmaktadır: A türü viral enfeksiyon kan ve dışkı ile bulaşmaktadır; B türü ise kan, semen, salive ve kirli iğneler ile taşınan, cinsel yolla bulaşan bir viral enfeksiyondur; C türü ise post-transfüzyon formudur; ve D türü de Epstein-Barr virüsünden kaynaklanmaktadır. Bütün hepatit formları şu koşullar ile karakterize edilmektedir: yorgunluk, nezle benzeri bitkinlik semptomları ve ishal; büyümüş, sertleşmiş, tıkanmış, tembel bir karaciğer; anoreksiya noktasında iştahsızlık; mide bulantısı; koyu renk idrar;  gri dışkı; duruma bağlı kusma; deri dökülmesi ve alerji; depresyon; deride sararma; ve karaciğerde siroz.

 

            Hepatit için genelde aşı yapılmaktadır, ama doğal terapilerin de viral replikasyonun kontrol altına alınması ve karaciğerin rejenerasyonunun gerektiği pek çok hepatit durumunda da etkisi bulunmaktadır. Alpha-Rice (PSP) içerisinde karaciğeri hasara karşı koruyan ve hali hazırda mevcut olan hasarı ortadan kaldıran özellikler bulunmaktadır. Alpha-Rice (PSP), toksinlere karşı çalışmaktadır ve karaciğeri potansiyel olarak tehdit eden hasarı önlemekte ve hepatitin determental etkilerine karşı korunmasına yardımcı olmaktadır.

 

 

 

 

Onuncu Bölüm

Alpha-Rice (PSP) ve Kireçlenme

 

Gıdanın ilaç olmasına ve ilacın da

gıda olmasına izin verin.

- Hipokrat, Tıbbın Babası

 

 

Normalde yaşlanmanın vazgeçilmez parçalarından biri olarak kabul edilmektedir, bazı okullarda ise kireçlenmenin, vücudun kendini zehirli atıklardan kurtarmak istemesi sonucunda meydana geldiği söylenmektedir. Tuz ile diğer atıklar birleştiği zaman kana ve lenf sıvılarına çökmektedir, aşındırıcı artıklar oluşturmaktadır. Eklem yerlerinde biten bu artıklar da kireçlenme ya da eklem yangısına sebep olmaktadır. Mineraller normalde bu artıkları vücuttan atarlar. Bizim Batı yeme alışkanlıklarımızda vücudumuzu mineral açısından zayıf bırakmaktadır. Bu da toprağın minerallerden eksik şekilde işlenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şekilde yetişen gıdalar (hem süpermarket hem de organik türleri) da vücudun işlevleri için gerekli mineraller açısından eksiktir.

 

            Mineral dengesizliğinin ve serbest radikal hasarının uzun vadeli etkilerinden biri de kireçlenmedir. Mineral dengesizlikleri vücutta bir asit durumu olarak ortaya çıkmaktadır ve pH derecemizin dengede olmamasından dolayı meydana gelmektedir. Belirli beslenme alışkanlığı değişiklikleri, Alpha-Rice (PSP) takviyesi ve iyi bir mineral dengesi ile pH seviyesi daha iyi şekilde dengelenebilir ve bu şekilde ağrılar kontrol altına alınıp kireçlenme durumu da hatta ortadan kaldırılabilir.

 

            Alpha-Rice (PSP)’ nin, yüksek oranda alkalileştirilmiş ve mineralleştirilmiş toprakta yetiştirilen özel pirinç tanelerinden işlenerek elde edilmesinden dolayı Alpha-Rice (PSP)’ nin günlük olarak alınması vücudumuzun pH seviyesini koruyacaktır. Bağışıklık sisteminin temizlenmesi ve desteklenmesi, kireçlenme etkilerinin azalmasında yardımcı olacaktır.

 

            “Sabırlı ol, Alpha-Rice (PSP) sana mutluluk ve neşe getirecek. Öğrendim ki hastalanma süresi beş yıl ise iyileşme süresi de beş aydır. Genel sağlığımda Alpha-Rice (PSP) müthiş bir değişiklik yarattı, herkese Alpha-Rice (PSP) almasını öneriyorum.” Bu kelimeler ile Jeff Thompson Alpha-Rice (PSP)’ nin hayatını bu sağlık problemlerinden, şiddetli kireçlenme, sinüs ve yüksek ateşten nasıl kurtardığını anlatıyor. Jeff bir gecede iyileşmedi. Aslında Alpha-Rice (PSP) alan herkes farklı oranlarda iyileşme gösteriyor, bazıları birkaç saat içinde bazıları da günler, haftalar ya da aylar içerisinde. Gjeff ise sonraki kategorilerde.

 

“Eşim Shamasi ve ben Ocak 2003 ortasında Alpha-Rice (PSP) almaya başladık. Eşim yıllardır her iki elindeki kireçlenmeden şikayetçiydi. Şubat ayının sonuna doğru ağrıları gitti. Her ikimiz de Alpha-Rice (PSP)’ nin muhteşem sonuçlarına şahit olduk. Ülser ile ilgili problemim vardır ve bitti ve Rosacea (kırmızı yüz) hastalığım da tamamen yok oldu. Bu fantastik ürüne sonuna kadar inanıyorum.”

- Jim ve Shamsi McMahan, Sugar Land, TX

 

 

 

On birinci Bölüm

Araştırma ve Çalışmalar[14]

 

Alpha-Rice (PSP), insan nöroblastoma hücrelerindeki nöron savunmasızlığını önlemektedir (ilk, baskısız veriler).

- Dekan M. Ishak, PhD, MD, tarafından yapılan bir çalışma, Tamamlayıcı Tıp Koleji, Malezya

 

Özet (İlk veriler)

 

Amaç: Mevcut çalışma, kompleks formülasyon yaratmak için basınç ve mekanik hidrolsis kullanarak karbonhidrat, ham protein ve temel minerallerden oluşan Polisakaritpeptitlerin eşsiz formülasyonunun nöropatik ve nöroprotektif eylemini incelemektedir.

 

Yöntemler: Komple medya içerisinde hazırlanmış ve dikkatli şekilde işlenmiş, Alzheimer hatalağına ait olan LA-N-5’den (Los Angeles Nöroblastoma) hazırlanmış olan nöronal hücre hatları kullanılarak, mikroskopik olarak değerlendirilmiş morfolojik ve biyokimyasal analizler yapılmakta ve Alpha-Rice (PSP)’ nin nörotropik ve nöroprotektif özellikleri belirlenmektedir.

 

Sonuçlar: Bu analizin sonuçları, Alpha-Rice (PSP)’ nin nöronal hücre ölümünü belirgin şekilde azalttığını, hafıza formasyonunda hücresel gösterge olduğunu belirtmektedir. Doz tepki analizleri (yürütülmekte olan deney) göstermektedir ki en düşük derecede etkili Alpha-Rice (PSP) konsantrasyonu, minimal nörotropik etki göstermektedir. Nöroproteksiyon çalışmalarının sonuçları da Alpha-Rice (PSP)’ nin beta-amyloid, peorksit ve glutamata karşı oldukça yüksek nöroproteksiyon (nöro-koruma) sağladığını ve zehri azalttığını göstermektedir.

 

Tartışma: Glikoz/enerji metabolizmasının anormalliği AD (1,2,2,4) ile ilgilidir. Alpha-Rice (PSP), glikoz/enerji metabolizması savunmasızlığını önlemektedir ve serbest radikallerin (leş yiyiciler) seviyesini azaltmak için nöronların kapasitesini arttırır ve bundan dolayı da ATP (11,12) seviyelerini etkilemektedir.

 

Sonuç: Alpha-Rice (PSP), hafıza ile ilgili kritik olan nöronlardaki hafıza fonksiyonunun hücresel işaretçilerine neden olmakta ve yaşlanma, hücresel dejenerasyon ve Alzheimer hastalığına karşı savunmasızlığı da yenmektedir. Mevcut çalışmanın sonuçları, kavramsal fonksiyon açısından Alpha-Rice (PSP)’ nin hücresel mekanizmasını göstermektedir ve Alzheimer hastalığı içinde muhtemel bir keşiftir.

 

Anahtar Kelimeler: Polisakaritpeptit (polysaccharidepeptides – PSP), Hücre Ölümü, Alzheimer Hastalığı (AD), Nöroprotektif (Nöro-koruma).

 

Kontrol: Sinir hücreleri

 

Aynı sinir hücreleri, beta-amyloid nörotoksin ile yaralanmıştır.

 

Aynı sinir hücreleri, Alpha-Rice (PSP) ile ön tedavisi yapıldıktan sonra yenilenmiştir.

 

Giriş

1.1        Alzheimer hastalığı: Bilimsel bir gizem ve büyük bir darbe. Glikoz/enerji metabolizmasındaki anormallik, Alzheimer hastalığı (1,2,3,4) ile olan ilişkiyi göstermektedir. Dejeneratif ve hücre ölümü, AD’ de en büyük sebeplerdir.

 

1.2        Alpha-Rice (PSP), PSP (5) olarak adlandırılan kompleks formülasyonun yapılması için basınç ve mekanik hidrolsis kullanılarak karbonhidrat, ham protein ve temel minerallerden oluşan kompleks bir formülasyondur.

 

 

1.3        Alpha-Rice (PSP) oldukça güvenlidir, çünkü içerisinde PSP olarak adlandırılan kompleks formülasyonun yapılması için basınç ve mekanik hidrolsis kullanılarak karbonhidrat, ham protein ve temel minerallerin bileşenleri olan pitokimyasallar vardır. Hayvanlarda (domuz) yapılan deneylerin sonuçları göstermektedir ki Alpha-Rice (PSP), Ataxia’ dan kaynaklanan kötü düşünceleri azaltmaktadır (Alpha-Rice (PSP), beyindeki kan dolaşımını arttırır). Klinik kullanımda ise Alpha-Rice (PSP)’ nin kısa ve uzun dönemli olarak hafızayı kuvvetlendirdiğini gözlemledik (6).

 

1.4        LA-N-5 (Nöroblastoma hücre hatları), Alzheimer hastalığının modeli için kullanılmaktadır (7,8,9,10).

 

Objektifler

1.      Alpha-Rice (PSP)’ nin nörotropik ve nöroprotektif eylemlerinin Alzheimer modelinde hücre ölümünde (Apoptosis) azalmayı destekleyip desteklemediği belirlenecek.

2.      Alpha-Rice (PSP)’ nin AD modelinde nörotropik ve nöroprotektif eylem gösterip göstermediğinin ve Alpha-Rice (PSP) mekanizmasının ne olduğunun belirlenmesi.

 

            Alpha-Rice (PSP)’ nin önerilen mekanizması için AD modelinde nöro-koruma geliştirilecektir.

 

 

Malzemeler ve Yöntemler (1)

1.         Nöronal kültür

            Nöronal hücre hatları, LA-N-5’den hazırlanmıştır; Los Angeles Nöroblastoma, dört aylık erkek hastanın kemik iliğinden türetilmiştir. Hücreler, yüzde 10 FCS, 2mM glutamin, 50 IU/ml penisilin, 50 ug/ml streptomycin ve 1 ug/ml fungizone (komple ortam) ile hazırlanmış RPMI 1640 içerisinde çoğaltılmaktadır.

2.         Morfolojik analizler

            Tersyüz edilen mikroskopik LA-N-5’in morfolojik analizleri koşullarda gösterilerek kullanılmıştır.

3.         Nöronal

            Nöronal uygulanabilirlik, tirpan mavisinin kriterlerinin dahil edilmesi ile belirlenmektedir.

4.         Alpha-Rice (PSP)’ nin nörotropik ve nöroprotektif eylemi, belirtilen koşullar ile diğer nörotoksik maddelerin dahil edilmesi ile belirlenmektedir.

1.1.Estrojen deprivasyon ifşası: Nöronal uygulanabilirlik, estrojen deprivasyon ifşası ile belirlenmektedir.

1.2.Hidrojen peroksit ifşası: 37 derecede 5 dakika boyunca 1uM H2O2. C. İfşa esnasında E2 veya Alpha-Rice (PSP), H2O2 ile birleştirilmektedir. 5 dakika sonra kültür iki kere HBS ile süzülmektedir ve E2 veya Alpha-Rice (PSP)’ nin bulunduğu Taze ortam ilave edilmektedir.

1.3.Glutamat ifşası: Oda sıcaklığında 20 dakika boyunca 0.2 uM Glutamat.

1.4.Beta amyloid 25-35 ifşası: 37 derecde 8 ug/ml AB25-35 24.

 

 

Sonuçlar

* Diğer nörotoksik sonuçlara karşı Alpha-Rice (PSP) ile nöro-koruma:

 

·         Estrojen deprivasyonu nöro-ağılılığa neden olur

·         Hidrojen peroksit nöro-ağılılığa neden olur

·         Glutamat nöro-ağılılığa neden olur

·         Beta amyloid 25-35 nöro-ağılılığa neden olur

 

* Alpha-Rice (PSP)’ nin doz bağımlılığı da diğer nörotoksinlere karşı nöro-koruma sağlar.

 

Tartışma

Glikoz/enerji metabolizmasının anormalliği AD (1,2,2,4) ile ilgilidir. Alpha-Rice (PSP), glikoz/enerji metabolizması savunmasızlığını önlemektedir ve serbest radikallerin (leş yiyiciler) seviyesini azaltmak için nöronların kapasitesini arttırır ve bundan dolayı da ATP (11,12) seviyelerini etkilemektedir.

 

Sonuçlar

 

·         Alpha-Rice (PSP) içerisinde, polisakaritpeptit (PSP) olarak adlandırılan kompleks formülasyonun yapılması için basınç ve mekanik hidrolsis kullanılarak karbonhidrat, ham protein ve temel minerallerin kompleks formundan oluşan eşsiz bir formülasyon bulunmaktadır. Alpha-Rice (PSP) aynı şekilde sabit bir olarak diğer nöro-ağılılığı olan maddelerden meydana gelen hücre ölümlerini de engellemektedir.

 

·         Alpha-Rice (PSP), hafıza ile ilgili kritik olan nöronlardaki hafıza fonksiyonunun hücresel işaretçilerine neden olmakta ve yaşlanma, hücresel dejenerasyon ve Alzheimer hastalığına karşı savunmasızlığı da yenmektedir. Mevcut çalışmanın sonuçları, kavramsal fonksiyon açısından Alpha-Rice (PSP)’ nin hücresel mekanizmasını göstermektedir ve Alzheimer hastalığı içinde muhtemel bir keşiftir.

 

·         Klinik uygulamalarda Alpha-Rice (PSP), hafıza ve nöronal kurtuluş için hücresel mekanizmayı destekleyebilir ve yaşlanma, hücresel dejeneratif süreçler ve Alzheimer hastalığının önlenmesi için muhtemel kullanım için ek besin olarak kullanılabilir.

 

 

Global Sağlık Problemleri ile ilgili Muhtemel Çözümlere Ait Rapor (Nisan 2002)

- Dr. Mohammed Ahmed, M.D., Tamamlayıcı Tıp Birliği Başkanı, Malezya

 

Gelişmiş ülkelerdeki insanlar tarafından tüketilen gıdalar genelde ilaçlı ve kimyasal toprakta işlenmiş gıdalardan türetilmektedir. Çeşitli farklı kimyasalların vücuda gıda ile birlikte alınması ile hem intrinsik hem de ekstrinsik fonksiyonlarında hücrelerin normal işlevi sağlanmaktadır. Pek çok protein Rogue Proteinleri olarak bilinmektedir. Bu anormal formlar, çeşitli hastalıkların da sebebi olabilir.

 

            Örnek: Allzheimer ve Creutzfeldt-Jakob hastalıklarının altında yatan sebep dementiyaya sebep olmkatadır, çünkü Beta Amyloid meloküllerinin – katlı olmayan protein - küçük parçaları fare beyinlerindeki sinir hücreleri arasındaki bağlantıları keser. (Prof. Denis Selkoe, Harvard Tıp Okulu ve çalışanları.)

 

            Bilim adamları bir yandan proteinin anormal şekilde katlanmasını önlemek için Sentetik Peptitler (Sentetik Mini – Cheperonin adı verilmektedir) üretmeye çalışırken diğer yandan da depozitlerin hareket geçirilmesi ile hastalıkların tedavisinin sağlanmasına uğraşmaktalar, ancak bilim adamlarının ilk aşamada proteinin yanlış katlanmalarını önlemesi gerekmektedir.

 

            Araştırmacılar, hücresel seviyede proteinlerin ve şekerin yanlış katlanmasını düzeltmek için gerekli sırrı keşfettiklerine inanmaktalar. Araştırmalarda nöronal hücrelerde yapılan testler göstermektedir ki Alpha-Rice (PSP), Beta Amyloid, Peroksit ve Glumat benzeri zehirli malzemelerden kaynaklanan nöronları koruma yeteneğine sahiptir.

 

            Hipotezler normal protein ve şeker katlanması için gerekli polisakarit ve polipeptitin Alpha-Rice (PSP) içerisinde olduğunu ve bundan dolayı da hücresel tamir yaptığını ileri sürmektedir.

 

            Kanıt bazlı çalışmalar formundaki klinik çalışmalar da bu hipotezi doğrulamaktadır. Çeşitli yazılar ve “klinik çalışma sonuçları” bilim adamlarını teşvik etmektedir ve klinikçiler de daha fazla araştırma yapmak istemektedir.

 

            Araştırma projeleri için Tayland Bilim ve Teknoloji Bakanlığından gelen destek ile bilim adamaları daha hızlı hareket edebilmektedir. Hem vitro hem vivo araştırmalar daha fazla kanıt ve bulgu için sürdürülmektedir. Bu doğal gıda en basit şekli ile pek çok modern rahatsızlık için de çözümdür. Yüksek teknolojili ameliyatlar ve ilaçlar için milyon dolarlar harcamak yerine global problemler için doğal gıdaları tercih etmemiz gerekmektedir.

 

 

Alpha-Rice (PSP) ile Diyabetik Çalışma Bangkok, Tayland Ekim 2003

- Dr. Mohammed Ishak M.D., Dr. B. Chalermporn M.D., Dr. Mark D. Smith N.D.

 

Giriş:

Tür 2, yetişkin, insülinsiz diyabetler, diyabetlerin yaklaşık yüzde 85ini etkilemektedir, 18de birini vurmaktadır. Komplikasyonları ile Amerika ölümlerde üçüncü sıradadır. Karbonhidratların kullanılması için vücudun yeteneğini etkileyen normal insülin mekanizmalarındaki rahatsızlıkların kronik dejeneratif hastalığıdır. Tür 2 diyabetler insülin üretmektedir, ama uygun şekilde kullanamamaktadır (insüline karşı dayanıklılık), bu da kan dolaşımında glikozun çoğalmasına ve besinlerin hücrelerinin türemesine sebep olmaktadır.

 

            Test Subjeleri: Doktor tarafından Tür 2 Diyabet teşhisi konulmuş 702 birey. Gönüllülere 90 gün boyunca her gün 3 adet Alpha-Rice (PSP) verildi. 0. günde, 30.günde, 60.günde ve 90.günde test edildiler.

 

            Nihai Sonuçlar: 702 kişiden 570’i dört laboratuar testinin dördünü de tamamlamıştır; Alpha-Rice (PSP) almadan 30 gün önce, Alpha-Rice (PSP)’ yi aldıktan 30 ve 60 gün sonra. Yüzde 84.22’sinde 30 günde ilerleme, yüzde 89.65’inde 60 gün içerisinde ve yüzde 90.18’inde 90 gün içerisinde iyileşme görüldü.

 

 

Çoklu Scleroosiste Alpha-Rice (PSP)’ nin Ön Etkinlik Çalışması (14 Şubat 2003)[15]

- Mark Dargan Smith, N.D., PhD., Dekan, Doğal Tıp Üniversitesi, New Mexico

 

Giriş

Çoklu sclerosis (MS) 350,000 Amerikalıyı etkilemektedir. Travma istinası ile yetişkin yaş guruplarının ortalarında başlayan nörolojik bozukluk en sık sebebidir. MS, erkeklerde kadınlardan iki kat daha fazla görülmektedir ve ergenlik döneminden önce görülmektedir. On yaşından kırk yaşına kadar azalan şekilde hastalığın gelişme riski bulunmaktadır.

 

            MS, oto-bağışıklık hastalığı olarak değerlendirilmektedir ve vücudun kendi bağışıklık sistemi (normalde vücuda giren yabancı maddeleri hedef alan ve yok eden), yanlışlıkla normal dokuları yok etmektedir. MS’ de, bağışıklık sistemi beyini ve omur iliği hedef almaktadır, bu iki bölüm de merkezi sinir sisteminin iki ana bileşenidir.

 

            MS’ nin en sık görülen semptomları şunlardır:

·         yorgunluk (en sık), zihinsel yorgunluk, bitkinlik;

·         ürperme, uyuşukluk, titreme;

·         ani felç;

·         denge, koordinasyon kaybı, baş dönmesi ve baş ağrısı;

·         bir veya iki kol ya da bacakta zayıflık;

·         karartı veya çift görme; optik neuritis;

·         düzgün konuşamama; yutkunma problemleri;

·         yavaş düşünme, azalan konsantrasyon ve hafıza.

 

 

Metodoloji ve Test Subjeleri

Üç gönüllü seçildi. Her biri bir doktor tarafından teşhis edildi, uzun yıllardır Çoklu Sclerosis şikayetleri vardı ve hepsi de oldukça dejeneratif durumda idi. gönüllülere 30-60 gün süresince günde üç kere Alpha-Rice (PSP) verildi.

 

            Hasta 1 ve 2’nin 0, 30 ve 60.günlerde Oksidatif Stres profilleri için kan ve idrarları alındı. 0 ve 30.günlerde semptom anketlerini doldurmaları istendi. 60 günlük test öncesinde semptomları çok az olduğundan dolayı semptom anketini doldurmalarına gerek kalmadı.

 

            Hasta 3’ün ise 0 ve 60.günlerde Oksidatif Stres profilleri için kan ve idrarı alındı ve ayrıca 0 ve 60.günlerde semptom anketini doldurdu. Bütün sonuçlar klinik olarak raporlandı. Aşağıdakiler not edilen protokollerdir.

 

Protokol

1. Test subjeleri aşağıdaki kriterleri karşılamaktadır:

·         Yaş sınırlaması yok.

·         Aşağıdakilerden hepsini deneyimliyor:

            Çoklu Sclerosisin tıbbi teşhisi;

            MS anketlerindeki koşullar veya dengesizlikler

            (Her bir hasta, kronik dejeneratif Çoklu Sclerosis ile teşhis edildi).

2.      Çalışmanın süresi: 0, 30, ve 60 günlük test öncesi ve sonrası

3.      Test öncesi ve sonrası aşağıdaki şekilde gerçekleştirilmiştir:

·         Yeterli vasıf için görüşme;

·         Fiziksel ve semptom değerlendirmesi;

·         Doldurulmuş ilk ve son fiziksel ve semptom değerlendirme formu;

·         Doldurulmuş MS anketi, önce ve sonra;

·         Oksidatif Stres Paneli öncesi ve sonrası (kan ve idrar).

4.      Giriş (beslenme, ilaç ve ek tedaviler).

·         Sağlananlar: mevcut yeme alışkanlıkları, ilaçlar, vitaminler, diğer ek besinler

·         Gıda eliminasyonunda değişken uyum: çalışma süresince süt ürünleri, şeker, kafein, alkol ve tütün (opsiyonel)

5.      Yaşam şekli

·         Mevcut yaşam şekillerinin değiştirilmesi

·         Uzun süreli hava yolculuğunun engellenmesi

6.      Hastalar Bilgilendirilme sonrasında Rıza Formunu doldurdu

7.      Doz: 5 gram (1 çay kaşığı), günde 3 kere

8.      Fiziksel, semptom ve laboratuar ölçütlerinin hepsi dolduruldu.

9.      Ekleme/Çıkarma kriterleri takip edildi.

 

 

Laboratuar Sonuçları

Tür 2 diyabeti olan bir hastada yapılan testte kan şekerinin 200’den 100’e doğru sabit şekilde düştüğü görülmüştür. Bu da SOD’ nin (Superoksit dismutas) ilave ile mevcut araştırmanın bir parçası olarak kendini göstermiştir ve pankreatik isletlerin kültürleri de insülin sentezi olarak ortaya çıkmıştır.

 

            Alpha-Rice (PSP), Tekli Molekül Şekeri (Glikoz) üretimini ertelemektedir. Bu erteleme sayesinde kandaki şeker artışı da yavaşlamaktadır, aynı zamanda amino asitler de yeterli insülinin pankreasa ulaşmasını sağlamaktadır, bundan dolayı da şekerler daha etkin bir oranda hücrelere getirilmekte ve kan şekeri seviyesi de normale dönmektedir.

 

            Hastalar tarafından önerilen protokol çerçevesinde her hangi bir dahili vücut temizliği ya da toksinlerin atılması için detoksifikasyon prosedürleri gerçekleştirilmedi.

 

Sonuç

Çalışmaya katılan üç bireyin her birinde de Çoklu Sclerosis ile ilgili semptomlarda belirgin azalmalar kaydedilmiştir. Serbest radikallere sebep olan dejeneratif hastalıkta azalma ve SOD (süperoksit dismutas) gibi antioksidanlarda artma ve Oksidatif Stres Profillerinde de glutathiones görülmüştür. SOD antioksidan artışı ilk otuz gün içerisinde neredeyse üç katı kadardı ve daha sonra düşmeye başladı, serbest radikallerin metabolizmasına hitap etmekteydi, metabolik denge ve bu çalışmada daha önce önerilmiş olan sebepleri sağlamaktaydı.

 

            Hastalardan biri (diyabetli), kan şekeri regülasyonunda ani ve sürekli iyileşmeler yaşadı.

 

            Hastalar, kilo konusunda normalizasyon ile karşılaştılar (bir kişide obezitede azalma ve kilo vermek istemeyenlerde de kilonun korunması).

 

            Bu çalışmanın sonuçları, bütün sinir hücrelerinde silme ve hasar verme etkisi olan önemli nörotoksinlerden hücresel korumayı göstermektedir (örneğin; beta-amyloids, glutamat ve peroksitler). Alpha-Rice (PSP) içerisinde besinler ayrıca hücresel iletişim ve rejenerasyon için gerekli hücresel yakıtı sağlamaktadır.

 

 

Güç Yaratan Mitokondriyadaki Geçici Performans Düşmesi Sonunda Amyloid Süreci ve Hücresel Rejenerasyon Etkilenebilir

(Mart 2003)

- Dr. Bruce Yanker, M.D., Nöroloji Profesör Yardımcısı, Harvard Tıp Okulu

 

Genel nüfus içerisinde Alzheimer hastalığı geç yaşlarda kişiyi vurmaktadır, Alzheimer’ ın potansiyel göstergeleri ise her yaşta görülebilmektedir. Down sendromu olan hastalarda bu hastalık daha acımasızdır. Bu sendromu olan hastaların çoğu orta yaşlarda Alzheimer patolojisi geliştirmektedir, bunun içerisinde pek çok Alzheimer hastasında daha şiddetli olan protein amyloid-beta oluşumuna sebep olan plakalar bulunmaktadır. Bu iki hastalığın neden birbiri ile bağlantılı olduğu ise açık değildir. Araştırmalar göstermektedir ki Down sendromu olan hastaların mitokondriyasındaki bozukluk bunun sebebi olarak gösterilebilir.Hücresel enerjideki kayıp ise amyloid-betanın ne kadar yavaş bir şekilde beyine gittiğini ve Alzheimer hastalığının neden yaş ile ilgili olduğunu açıklamaktadır.

 

            Zayıf mitokondriya da Down sendromu olan insanlarda Alzheimer hastalığının erken yaşta meydana gelmesinin sebebi olabilir. Bu da kromozom 21’in ekstra kopyasının sonucu olabilir, bundan dolayı da belirli proteinlerin ifadesi sağlanabilmektedir. Amyloid-beta’ yı oluşturmak için bölünen amyloid göstergesi protein ve artan üretiminin Alzheimer’ın erken saldırısında etkisi vardır.

 

            Bölünmüş mitokondriyal fonksiyonuna sahip belirli hücreler, amyloid-beta’nın patojenik oluşumunu hızlandırmaktadır. Amyloid-beta’nın koruyucu formu hücre için tehlikeli olabilir. Kültürde Down sendromu nöronları rölatif olarak çok hızlı bir şekilde ölmektedir, ama takım araştırmaları göstermektedir ki koruyucu amyloid fragmanı etkin şekilde bu dejenerasyonu ortadan kaldırabilir.

 

            Amyloid-beta’ nın kendisi iki boyuttadır – uzun formu daha patojenik ve zehirlidir ve plaka oluşturmaya daha yatkındır. Down sendromu hücreleri de bu patojenik formdadır, senil plakaların direkt göstergeleridir. Araştırmacılara göre amyloid-beta proteininin alımı bazı Down sendromu hücrelerinde belirgin şekilde değişmektedir. Normalde üretildikten sonra hızlı şekilde hücreden çıkmaktadır. Ama Down sendromu hücrelerinde amyloid – beta hücre içinde kalmaktadır, belirleyici proteinin normalde bulunduğu organlar içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca, protein hızlı şekilde kümeler halinde yığınlanmaktadır.

 

            Proteinlerin işlenmesi, alınması ve katlanması ATP tarafından gerçekleştirilmektedir, ATP de mitokondriya içerisinde oluşmaktadır. Amyloid-beta’ nın akümülasyonu, hücreler içerisinde yaratıldıktan sonra amyloid-beta proteininin anormal protein katlanmasından kaynaklanmaktadır, bunun sebebi de metabolizmanın enerji kaybıdır. Mevcut bulgular göstermektedir ki normalde yaşlanan beyinde görülen mitokondriyal bozukluk ile Alzheimer arasında bir bağlantı bulunmaktadır. Mitokondriyal bozukluk da amyloid-beta’nın akümülasyonunun tetiklenmesine sebep olmaktadır, bu da nöronları zayıflatmakta ve sonra da öldürmektedir.

 

            Araştırmalar, yaşlı farelerde mitokondriyal metabolitlerin beslenmesinin yaşlılık belirtilerini azalttığını göstermektedir, yaşlılığa bağlı hastalıklarda hedef mitokondriyadır.

 

Yazarın notu: Alpha-Rice (PSP), sadece zehirli amyloid-betanın gelişimi için değil aynı zamanda yeni hücrelerin oluşturulmasına yardımcı olması için gerekli metabolik yakıt ile mitokondriyayı tetiklemektedir. Bu süreç de beyin hücresi dejenerasyonunu ve Alzheimer ve diğer Nörolojik hastalıklar ile ilgili semptomları da önlemektedir.

 

 

 

On ikinci Bölüm

Sıkça Sorulan Sorular

 

Bu bölümde etkinliğinin tahakkuk edildiği sonuçların bulunduğu Alpha-Rice (PSP) tedavisi ile ilgili çeşitli sorular bulunmaktadır.

 

S. Alpha-Rice(PSP)’nin içerisindeki polisakaritpeptitlerin mevcut diğer polisakaritpeptitlerden (örneğin mantarlar içerisindekiler) farkı nedir?

C. Alpha-Rice (PSP) içerisindeki polisakaritpeptitler sadece Alfa-Glikanlar olarak bilinmektedir, bu da vücut tarafından yüzde 100 asimile edilebilecek kadar küçük yapıları olduğunu ve bundan dolayı da hücreler içerisine tamamen girebildiklerini göstermektedir. Diğer polisakaritpeptitler ise beta glukanlardır, bunlar daha büyük moleküllerdir ve tamamen hücre içerisinde asimile olamazlar. Alfaglikanoloji, Alpha-Rice (PSP)’nin DNA ve RNA tarafından tanınması için gerekli fonksiyonel karakteristiklere sahip olduğunu temin etmektedir.

 

S. Alpha-Rice (PSP) nasıl çalışır?

C. Alpha-Rice (PSP), pozitif bir şekilde anabolik (yapım) aşaması ile vücudu etkilemektedir ve bugün mevcut olan bütün dejeneratif sağlık problemlerinin neredeyse hepsinden sorumlu olan metabolik bozuklukların düzeltilmesi amacı ile vücuttaki katabolik (kırılma) aşamasında düşme yaratmaktadır. Metabolik bozuklukların altında yatan bazı semptomlar şunlardır:

·         serbest radikal atak

·         Yüksek Insulinemia

·         Zehirli kolon

·         Hypoanabolik aşama

·         Metabolik Oksidatif Stres

·         Anormal genler

·         Zayıf detoksifikasyon

·         Hiperkatabolik aşama

·         Sızıntılı Gut Sendromu

·         Hiperlipidemia

 

Alpha-Rice (PSP) formülasyonları, tamirin gerçekleşmesi için DNA’ yı ve ATP üretilmesi için de mitokondriyayı tetikleyerek vücudun doğal iyileşme süreçlerini zenginleştirilmesi için tasarlanmıştır.

 

S. Alpha-Rice (PSP), diğer ürünlerin sağlayamadığı neleri sağlamaktadır.

C. En üst genlerin elde edilmesi için uyumlu bir tabanın oluşturulması açısından hücresel ortamı geliştiren yüksek, biyoaktif formda hücresel fonksiyonun en iyi kaynağıdır. Şu kanıtlanmıştır ki Alpha-Rice (PSP), hem in-vitro hem de in-vivo şeklinde çalışarak hücresel seviyedeki dejeneratif sağlık problemlerini düzeltmektedir.

 

            In-vitro çalışmalar göstermektedir ki beta-amyloid, glutamat ve peroksitler gibi nörotoksinlerden gelen nöronal hücrelerin zarar görmesinin önlenmesinde oldukça etkilidir. In-vivo çalışmalar ise doksan gün içerisinde sabahları alınan bir doz ile kardiyovasküler ve dejeneratif bozukluklardan şikayetçi olan bireylerin kan kimyası profilini Alpha-Rice (PSP) tersine çevirebilmektedir. Bunlar içerisinde yüksek kolesterol, yüksek kan şekeri, yüksek trigliserit, yüksek SGOT/SGPT, düşük RBC, WBC ve platelet sayımları.

 

S. Hamile veya emziren kadınlar için Alpha-Rice (PSP) güvenli midir?

C. Alpha-Rice (PSP), bütün gıda kompleksi formu olduğundan dolayı, pek çok kadın tarafından gerekli olan temel besin maddelerini karşılamaktadır. Hamile veya emziren kadınlarda her ne kadar PSP hiçbir problem yaratmamış olsa da Alpha-Rice (PSP) almadan önce doktorlarına başvurmalarında fayda bulunmaktadır.

 

S. Diğer ilaçlar ile birlikte Alpha-Rice (PSP) alınabilir mi ve birlikte alınması durumunda diğer ilaçların etkinliğini etkileyebilir mi?

C. Diğer ilaçlar ile birlikte Alpha-Rice (PSP)’ yi kullandıran doktorlar tarafından hiçbir ters etki rapor edilmemiştir. Kemoterapi ve radyasyon dahil tedavi programlarında  Alpha-Rice (PSP) kullanan doktorlar hastalarında daha hızlı iyileşme sonuçlarına tanık olmuştur. Bir süredir Alpha-Rice (PSP) kullanan hastalar doktorlarından tedavilerini değiştirmelerini istemiş ve hatta dozlarını azaltma ve/veya bıraktırma taleplerinde bile bulunmuşlardır.

 

S. Alpha-Rice (PSP)’ den en çok kimler faydalanabilir?

C. Bu doğal gıda ürününün günlük olarak alındığı çalışmalar göstermektedir ki  bu ürün beyin fonksiyonları açısından oldukça yararlıdır. Alzheimer, Çoklu Sclerosis ve Parkinson gibi dejeneratif hastalıklardan şikayetçi olan hastalar bu üründen yararlanmaktadır. Kireçlenme, diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, felç, dikkat kaybı bozuklukları ve hiperaktivite ve Tourette sendromundan şikayetçi olan kişiler de Alpha-Rice (PSP)’den yararlanabilmektedir.

 

S. “İyileşme krizi” içine girecek miyim?

C. İyileşme krizi, vücudun doğal savunma sistemlerinin hastalığın kendisi ile savaş haline girmesi ve hastalığı vücuttan atmaya çalışması anlamına gelmektedir. Sistemleri oldukça zehirlenmiş olan kişilerde iyileşme krizi gözlemlenebilir. Bu süre esnasında semptomlar daha da kötüye gidebilir. Ancak bu iyileşme krizi normalde sadece bir veya iki gün sürmektedir ve bittiğinde vücut çok hızlı şekilde  iyileşmeye başlayacaktır. Sağlıkta düzelmeler aşırı derecede bellidir. İyileşme nöbeti rahatsız edici olabilir, ama geçtiği zaman insanlar ne kadar iyi hissettikleri konusunda şok olmaktadırlar. Bütün durumlarda Alpha-Rice (PSP), normal olarak dört-sekiz hafta ortalamayla, birkaç günden on iki haftaya kadar değişen zaman diliminde gözlemlenen pozitif sonuçlar üretmiştir.

 

S. Sağlıklı insanlar Alpha-Rice (PSP) alabilir mi?

C. Alpha-Rice (PSP) özellikle olağandan fazla “aşınma ve yıpranmaya” tabi vücudu olan kişiler için değerlidir. Bu, düzenli olarak egzersiz yapanları ve bugünün dünyasında çevresel strese maruz kalanları içerir. Modern yaşam tarzları bir çok insana sağlıklarını yönetmek için çok az zaman vererek veya hiç vermeyerek, stres altında yaşamaya zorlar. Alpha-Rice (PSP) ile eksiklikleri gidermek, sağlıklı olduklarını düşünseler de, modern toplumumuz için önemlidir.

 

S. Alpha-Rice (PSP) evcil hayvanlar için güvenli midir?

C. Alpha-Rice (PSP) türe özel olmadığından, herhangi bir sorun olmadan evcil hayvanlarınıza verilebilir. Hayvanın büyüklüğüne bağlı olarak yemeklerine bir parça serpiştirin ve bol miktarda su içmeye teşvik edin. Evcil hayvanlar da tam olarak insanlar gibi bundan yararlanacaktır.

 

 

 

 

On Üçüncü Bölüm

Mesleki Alıntılar[16]

 

 

Eğer herhangi bir kimse beni inandırırsa ve doğru düşünmediğim veya davranmadığım konusunda beni ikna ederse, insanın bugüne kadar hiç zarar görmediği gerçeği arayış konusunda memnuniyetle değişirim. Ama yalancılık ve cehalette inat eden zarar görür.

- Marcus Aurelius Antoninus

 

“Kendi klinik gözlemlerime göre Alpha-Rice (PSP) Alzheimer, Parkinson, Çoklu Skleroz, Menenjit, Myasthenia Gravis hastalıkları gibi nörolojik rahatsızlıklardan muzdarip olan kronik hastalığa sahip kişiler ve ayrıca felç hastalarına güvenle tavsiye edilebilir. Alpha-Rice (PSP) diğer tedaviler ve ilaç tedavileri ile birlikte verildiğinde daha hızlı bir iyileşme gözlemlenmiştir. Bu hastaların semptomlarında dikkate değer bir şekilde düzelmeler açıkça görülmüştür.”

- Mohamed Ihsak Syed Ahmad, MD, PhD, Tamamlayıcı Tıp Birliği Başkanı, Malezya

 

“Alpha-Rice (PSP)’yi geçen sene Kasım’da keşfettim. Kötüleşen fiziksel koşular nedeniyle ciddi depresyon geçiren hastalarım vardı. 7 yıldır sertleşme sorunu yaşayan 47 yaşındaki bir erkek hasta aynı nedenden dolayı depresyon geçirmekteydi. Alpha-Rice (PSP) almasını önerdim ve o da bunu yaptı. Cinsel yaşamının normale dönmesinden ve daha fazla morali bozulmadığından dolayı artık oldukça mutlu. Ayrıca, ıspazmoz geçiren 17 yaşındaki bir kız da geçtiğimiz Ocak ayından bugüne Alpha-Rice (PSP) almaya başladı ve günde üç krizden sıfıra düşürdü. Onu ve ailesini tekrardan mutlu görmek gerçekten memnun edici. “

- Nury Curco, Klinik Psikolog, Guadalajara, Meksika

 

“Uzun yıllardır aile uygulamalarındayım. Bu süre içerisinde bir beslenme programından yararlanan bir çok durum gördüm. O zamanlar bitkiler hakkında çok fazla şey bilmesem de, ilk merakım bir Kronik Yorgunluk hastasının çeşitli bitkiler kullanarak harika bir iyileşme dönemi geçirmesinden sonra oldu. Bununla birlikte, almış olduğumuz harika sonuçlar nedeniyle beslenme aracılığıyla sağlığı arttırmanın şahane araçları üzerinde çalışmaya başladım. Okudukça, ilacın hastalığa yardımcı olmada pratik bir yol olmasına rağmen uygun beslenmenin şart olduğunu daha fazla anladım.

Bir çok ürün doğal oluğunu iddia eder, fakat etiketlerinde doğal olmaktan uzak tutkallar, katkı maddeleri ve koruyucu maddelerin sözü edilmektedir. Gerçekten tamamen doğal olan bir şeyler aradım ve Alpha-Rice (PSP) ile ilgili bilgileri okuduktan sonra bunun hastalarımın çeşitli sorunları için cevap olduğunu anladım. Her zaman için hastalarıma ve ailelerine tavsiye edebileceğim iyi bir besleyici ürün istemişimdir. Alpha-Rice (PSP) mükemmel çözümdür. Alpha-Rice (PSP) bütün aile için olan bir üründür. Alpha-Rice (PSP)’yi evcil hayvanlarımıza bile vermekteyiz.”

- Georgew Michaels, DC, Los Angeles, CA

 

“Parkinson, Çoklu Skleroz, Alzheimer, ADD, yüksek tansiyon gibi kardiyovasküler sorunlar, zayıf dolaşım, yüksek kolesterol, ülserleşmiş varisli damarlar, hemoroit, sindirim sorunları, alerjiler, astım, rhinitis, saman nezlesi gibi durumlarda harika sonuçlara sahip olan hastalarım oldu. Mafsal iltihabına ilişkin olarak, günde üç kez Alpha-Rice (PSP) alan hastalarda ağrı, ellerinde, bacaklarında ve dizlerinde eklem sertliği seviyelerinde harika gelişmeler gözlendi ve bazılarında ağrı bile kalmadı. Kişisel olarak, bana ve aileme getirdiği faydalardan dolayı Alpha-Rice (PSP) almaya devam edeceğim.”

- Susana Gutierrez, MD, Culiacan, Meksika

 

“Alpha-Rice (PSP), DNA tarafından anında farkına varılan doğal süper gıdaların yeni neslidir. Alpha-Rice (PSP) inanılmaz miktarlarda dejeneratif koşulları (Alzheimer, MS, Kanser, AIDS, Parkinson, Hiperaktivite, Kalp Hastalığı, Şeker Hastalığı ve bir çok metabolik rahatsızlıklar gibi) iyileştiren hücresel enerji meydana getirir. Her yaş için iyidir ve hafıza işlevini, hücresel tamiri, kan şekerini, cilt durumlarını, hormonsal işlevi, yorgunluğu ve libidoyu düzeltir.”

- J. Toan, MD, Yönetici, Cho-Ray Hastanesi, Vietnam

 

“Şubat 2003’te 81 yaşındaki babama dördüncü safha Hepatik Kanser teşhisi konuldu. Hastaneden önce ve hastaneye götürülürken yatakta ve tekerlekli sandalyedeydi. Kabul edildiğinde, özellikle kemiklerinde olmak üzere vücudunun her tarafında şiddetli ağrılar yaşıyordu. Hastaneye alınmasıyla birlikte doktorlar babamı sıvı terapisine (elektrolit dengesizlik) yerleştirdi.Sergilediği diğer semptomlar yüksek ateş, koma öncesi durumu, ödem ve enerji eksikliğiydi.

 

PET taraması karaciğerinin 11x66 cm’ye genişlediğini (standart boy 11x11 cm) gösterdi. Kanser hücreleri Lenfatik sisteme geçti. Babama üç aylık ömrü kaldığı ve uygulanabilecek bir başka tedavi kalmadığı söylendi. Antipretik ilaçların haricinde hiçbir ilaç tedavisi verilmedi. Siyah renkteki dışkı-kanama nedeniyle ilaçla tedavi durduruldu.

 

Babam hastaneden taburcu edildikten sonra, onun Alpha-Rice (PSP)’ye başlamasını sağladım. Üç hafta sonra şunlar meydana geldi: ödem çekilmeye başladı; ağrının büyük bir kısmı ortadan kayboldu; şu anda yürüyebiliyor ve normal hareketleri yapabiliyor; yeniden iştahı açıldı; ve çok daha fazla enerjiye sahip. Bir başka kontrol için hastaneye geri döndü ve doktor karaciğer enzimlerinin fazlasıyla düzeldiğini buldu. Bir tıp doktoru olarak bir çok insanın Alpha-Rice (PSP) alarak fayda sağlayacağının sıkı bir inananıyım.”

- S. Sek, MD, Bangkok, Tayland

 

“Tüme dayalı tıp alanında bir pratisyen doktor olarak, Alpha-Rice (PSP) alındığında kavrama bozukluğu ve Parkinson’u olan hastaların bir çoğunda dikkate değer düzelmeler oluğunu gözlemledim. Nitekim, bu ürünü nörodejeneratif hastalık çeken bir kişi için hem bir koruyucu önlem hem de bir alternatif tedavi olarak tavsiye etmede hiçbir kuşkum yok.“

- Kampon Sriwattanakui, MD, Bangkok, Tayland

 

“Bu kadar çeşitli hastalık ve sağlık durumunu iyileştirmede Alpha-Rice (PSP) kadar etkili bir başka ürün görmedim. Tüm gastro-intestinal sistemi için olan faydaları şok edici. Şeker hastalığı, MS, intestinal dysbiosis, mide ülsereri ve kabızlıktan ishale kadar kullanımında direkt sonuçlarını gördüm. Alpha-Rice (PSP) vücuttaki radikal hasarı azaltmakta ve antioksidanları arttırmaktadır.”

- Mark Dargan Smith, ND, PhD, University of Natural Medicine – Santa Fe – NM Dekanı

 

“Deri Veremi, Kronik Yorgunluk ve Şeker Hastalığına ilişkin kronik hastalıklara sahip hastalarda Alpha-Rice (PSP) ile gerçekten şaşırtıcı sonuçlar alıyoruz. Ayrıca mafsal iltihabı, cilt rahatsızlıkları ve yüksek kolesterol gibi sağlık durumlarında da bu ürünün kullanımıyla cesaret verici sonuçlar alıyoruz. Bütün kronik hastalıklarda, bizi gerçekten şaşkına çeviren Alpha-Rice (PSP)’nin etkinliğini doğruluyoruz.

 

Genellikle her şeye iyi gelen bir ürün olduğuna inanmak güçtür. Alpha-Rice (PSP)’nin bir çok faydası vardır, deneyenlere zarar vermez ve özellikle metabolik oran, sindirim ve devingenliği kontrol etmede gelişme sağlamanız olasıdır. Ayrıca, Şeker Hastası olan kişilere fazlasıyla yardımcı olur. Alpha-Rice (PSP)’nin özellikle vücudu yeniden canlandırma olmak üzere pek çok olumlu etkisi vardır. Eğer birisi bana Alpha-Rice (PSP)’yi tavsiye edip etmeyeceğimi sorarsa, cevabım hiçbir şüpheye düşmeden tavsiye ederim olacaktır.”

- Rodolfo Sanchez Rodriguez, MD, Cerrah, Monterrey, Meksika

 

“Uygulamamda bir çok sağlık durumunu, Tourette, Parkinson, Alzheimer ve ADD/ADHD’yi kontrol etmede Alpha-Rice (PSP) kullanıyorum. Çok miktarda ilave yerine tam gıdaların kullanılmasını savunurum.Vücut kendini ve iyileşme sürecini destekleyen Alpha-Rice (PSP) gibi bir tam gıda ürününü iyileştirir. Bel kısmımdan incelerek metabolizmamdaki artışı fark ettim. En büyük düzelme görüşümde oldu. Uzak ve yakın için gözlüklerimi artık kullanmıyorum.

 

Kardiyovasküler hastalık ve yüksek kolesterol ailemde oldukça yaygın. Beslenme biçimim oldukça sağlıklı olsa da ve hakkında yazdığım bir çok ilaveyi alıyor olsam da, kolesterolüm 250-265 civarında. Ürünü almaya başladığımdan beri kolesterolüm 215’e düştü, (HDL:LDL) oranım 3.3 ve oranım 5.64 oldu. Diğer bütün miktarlarım normal aralıktaydı. Şu anda düşük kalp krizi riski kategorisindeyim. Günlük rejimimde Alpha-Rice (PSP) şu anda var ve olmaya devam edecek.

- Yazar: Howard Peiper, ND, Albuquerque, NM

 

 

 

 

On Dördüncü Bölüm

Kullanıcı Bonservisleri*

 

 

Bir gerçeğe sahip olan ve bunu saklayan kişi,

Kendine ait olmayan bir şeyi saklar.

Ama bencil bir davranış

Ve ölümcül yanlışlar yapar.

                                   - Andrew Jackson Davis

 

* Alpha-Rice (PSP) ilavesi bu bölümde alıntılar yapılan insanlar tarafından kullanılmıştır. Sonuçları bu ürüne özeldir.

 

 

Bu bölüm içerisinde ele alınan sağlık durumları:

 

 

Dikkat Eksikliği Rahatsızlığı                         Kangren

Otizm                                                             Guatr

Sırt Ağrısı                                                      Kalça Sorunları

Tansiyon                                                        Hiperaktivite

Kanser                                                           Hipertansiyon

Karpal Tünel                                                  Bacak Ağrısı

Beyinsel Felç                                                 Deri Veremi

Kronik Yorgunluk                                         Migren

Kolit                                                              Şişmanlık durumları

Şeker Hastalığı                                              Parkinson

Down Sendromu                                           Krizler

Egzama                                                          Felç

Fibromyalgia                                                  Tourette

 

 

Asit Geri Akışı

“Bir soda veya portakal suyu tetikleyecek kadar asit geri akışından ıstırap çekiyordum. Daha sonra Alpha-Rice (PSP)’yi keşfettim ve 10 gün kullandıktan sonra aynı sorunu çekmemeye başladım ve midem normal olarak çalışmaya başladı.Şu anda kendimi farklı biri olarak hissediyorum. Hayatımı bu kadar değiştiren bu ürüne minnettarım.”

- Rosalina Gutierrez, Guadalajara, Meksika

 

 

Dikkat Eksikliği Rahatsızlığı

“Ebeveynlerine ve öğretmenlerine dikkatlerini vermede veya emirlerine uymada güçlük çeken ADD’li çocukların bakımıyla meşgul oluyoruz. Kendi ödevlerini yazamıyorlar ve sınavlarında başarılı olamıyorlar. Yaklaşık olarak üç ay süresince bunları Alpha-Rice (PSP) tedavisine soktuktan sonra, çocukların büyük bir çoğunluğunun daha iyi notlar aldığını, okul çalışmalarına daha fazla katıldıklarını ve hepsinden öte ebeveynleri, öğretmenleri ve çevrelerindekilerle daha kaliteli iletişim kurduklarını gördük.”

- Marutza Macias deLeon, Pedagojide MA, Guadalajara, Meksika

 

 

Tansiyon

“Dört yıl önce bana yüksek tansiyon teşhisi konuldu. Doktorum beni dört ilaç tedavisine soktu. Bu ilaç tedavilerine rağmen tansiyonum kimi zaman 180/100’e çıktı. Geçmiş yıllarda kalp krizi korkusuyla yaşadım. Aralık 2002’nin ilk haftasında Alpha-Rice (PSP) ile tanıştım. Günde üç kez bir kaşık almaya başladım.

 

1 Ocak 2003’te tansiyonumu ölçtüm ve 126/64 olduğunu görünce şok oldum. Bu benim için oldukça düşük okumaydı. Doktorum şu anda bütün ilaç tedavilerimin dozajını düşürdü. Bir gün bunları giderebileceğime inanıyorum. Alpha-Rice (PSP) için Tanrı’ya dua ediyorum. Artık sabırsızlıkla bekleyeceğim bir geleceğim var.”

- John Doak, El Paso, TX

 

Beyin Ambolisi (kan pıhtısı)

“Yaklaşık on ay önce beynimdeki bir kan pıhtısından dolayı kötü bir tecrübe yaşadım. Yaşadığım şiddetli ağrılar nedeniyle fiziksel terapi hariç bir çok çeşit terapiden geçtim. Sadece iki gün Alpha-Rice (PSP) aldıktan sonra harika bir değişim fark ettim – uyuyabiliyordum, çünkü aylardır yaşadığım diuresisi yaşamıyordum. Alpha-Rice (PSP) almanın bir sonucu olarak vücudumdaki denge sayesinde kaslarım ve kirişlerim yeniden canlandığından fiziksel terapi görebiliyorum.”

- Martha Mancillas, N.D., Tijuana, Meksika

 

Kolon Kanseri

“Ağustos 2001’de kolon kanseri hastası olduğum teşhisi kondu. Bir ameliyat geçirdim ve kemoterapi tedavisine başladım. Daha sonra, Parkinson hastası olduğum teşhis edildi ve titreme, baş dönmesi ve kronik yorgunluk çektim. Mayıs 2002’de Alpha-Rice (PSP) kullanmaya başladım ve yaklaşık bir yıl sonra titrememle ilgili olarak daha az sorun gözlemledim Baş dönmesi ve kronik yorgunluk semptomları da yok oldu. Bağışıklık sistemim, kemoterapi gördükten sonra bile, tekrar sağlıklı bir duruma döndü.”

- Phrakru Tien (Tayland Keşişi), Bangkok, Tayland

 

 

Karpal Tüneli

“Otuz yıldır profesyonel Basçıyım (Müzisyen). Ayaklı basımı haftada altı gün çalmaktan dolayı yaklaşık dört yıl önce karpal tüneli sendromuna yakalandım. Ameliyat olacak kadar ciddiydi. Ameliyat durumu bir parça düzeltti, ancak ağrı halen vardı. Alpha-Rice (PSP) kullanmaya başladım. Birinci haftadan sonra ağrı azaldı. Beş hafta sonra artık devamlı olarak çalışabileceğimi fark ettim ve bir parça ağrı hissetmeden haftada altı gün çalmaya döndüm. Alpha-Rice (PSP)’yi keşke daha önceden biliyor olsaydım.”

- Morrie Louden, Austin, TX

 

Beyinsel Felç

“Fatin 1995 yılında doğdu ve Beyinsel Felç teşhisi konuldu. Doğumundan itibaren engellenmiş büyüme, fiziksel zayıflık çekti ve her zaman için hastaydı. Bir çok nörolojik yetersizlikle hayatta kalması oldukça güçtü. İlaçlardan bitkilere ve çeşitli ilave biçimlerine kadar her şeyi denedik, ama sağlık durumunda hiçbir düzelme olmadı.

 

Ekim 2000’de, Fatin beş buçuk yaşındayken, ona Alpha-Rice (PSP) vermeye başladık ve nörolojik fonksiyonlarında hızlı bir düzelmenin farkına vardık. Daha önceden yapamadığı şeyler olan oturmaya ve kalkmaya (bir parça yardımla) başladı. Daha fazla uyanık olmaya başladı, kendisine söylenilen şeyleri anlamaya başladı ve tedaviye daha fazla cevap verdi. Bugünlerde nadiren nezle, grip oluyor veya ateşleniyor. Şubat 2002 itibariyle Fatin daha da kuvvetli bir şekilde büyüdü ve diğerleriyle etkileşimi hayret verici. Ona Alpha-Rice (PSP) vermeye devam edeceğiz.”

- Shamsuddin Malik, Fatin’in babası, Johore, Malezya

 

 

Kronik Yorgunluk

“Uzun yıllardır Kronik Yorgunluktan mustaribim. Naturopatik doktorum Tayland’dan gelen eşsiz bir tam gıda formülü almaya başlamamı tavsiye etti. Bu harika tam gıdanın çeşitli bağışıklık sistemi bastırıcı rahatsızlığa sahip diğer kişilere yardımcı olduğunu öğrenmiş. Alpha-Rice (PSP) almaya başladığımdan beri enerji seviyem daha da iyi bir duruma geldi. Ağrılarım ve ıstıraplarım sona erdi ve bağışıklık sistemim daha kuvvetli.”

- Marge Smith, Albuquerque, NM

 

 

Kolit & Rosacea

“Karım Joan son altı aydır kolit geçiriyor ve ayrıca yıllardır ciddi astım durumu var. Ocak ayında onu Alpha-Rice (PSP)’ye başlattım. Sadece bir ay sonra kolit ilacını tamamen bırakabildi. Ayrıca nefes alma cihazı kullanımını yüzde 50 azalttı. Arabasının etrafındaki karları küreme ve on üç yaşındaki torununu kızakla taşıma gibi faaliyetlere yeniden başladı. Alpha-Rice (PSP) olmadan bunları duyamazdık. Ürünü almaya başladım. Enerjimin yükseldiğinin ve son yıllarda sürekli olarak daha kötüye giden yüzümdeki rosaceanın yüzde 70 geri çekildiğinin farkına vardım. Alpha-Rice (PSP)’nin faydasına dair hiçbir şüphem yok.”

- John Throne, York, PA

 

Şeker Hastalığı

“1998 yılında Tip II Şeker Hastalığı teşhisi konuldu. Oldukça kilolu bir bayanım ve bir çok diyabetik reçeteden zayıf sonuçlar aldım. Alpha-Rice (PSP)’yi almaya başladığım 15 Ocak 2003’te kan şekerim 160’dı. İki gün sonra kan şekerim 140’a düştü – bu bir mucize! 17 Ocak’ta, Alpha-Rice (PSP)’ye başladıktan sadece dört gün sonra, kan şekerim 118’di! Bu müthiş bir şey!”

- Beverly Peasly, Elizabethtown, KY

 

Diyaliz hastası

“Üç yıldır diyaliz hastasıyım ve haftada üç kez prosedürden geçiyorum. Diyalize başladığımdan beri cildim koyulaştı, enerjimi kaybettim ve sürekli olarak kendimi yorgun hissettim. Diyaliz makinesine girdikten sonra bir saat dinlenmem gerekiyordu. Ayaklarım bir çok geceyi uykusuz geçirmeme sebep olacak şekilde sıvı kaybından şişmiş ve uyuşmuştu.

Sadece iki ay Alpha-Rice (PSP) aldıktan sonra şu değişimleri fark ettim: cildim eski rengine döndü; yorgunluk hissetmeden ev işi yapabiliyordum; ve diyaliz sonrasında hemen kalkıp yürüyebiliyordum. Artık gece boyunca uyuyabiliyorum ve Alpha-Rice (PSP) alarak diyaliz sıklığımın bir gün azalacağından eminim.”

- Lee Sen, Melaka, Malezya

 

Down Sendromu

“Hamileliğimin ilk üç aylık döneminde, henüz doğmamış bebeğimin Down Sendromu testinin pozitif çıktığı söylendi. Oğlum doğduğunda oldukça kolay bir doğum olmuştu ve yüzündeki bütün organlar normaldi. 3 aylık aşılarını olmaya başladıktan sonra Down semptomları görünmeye başladı. İlk iki yıl onu buğday, mandıra ve şeker ürünlerinden uzak tuttum. İştahı zayıftı ve yürümüyor ya da konuşmuyordu. Tutulduğunda bir bez bebek gibi oluyordu ve kısa bir dikkat süresi vardı. Bir arkadaşım bana Alpha-Rice (PSP) denen bir üründen bahsetti ve denemem için bir şişe satın aldı. İlk fark ettiğim şey iştahının düzelmesiydi. Birkaç hafta içerisinde ayakta durmaya ve yürümeye başladı. Ürünü günlük kullanarak kasları kuvvetlenmeye başladı ve ayrıca odaklanma ve dikkat süresinin de gelişmeye başladığını fark ettim. Alpha-Rice (PSP) kullanmaya başladıktan 10 ay sonra sadece yürümüyor, normal bir çocuk gibi koşuyor ve 30 dakikaya kadar bir aktiviteye odaklanabiliyordu (Down Sendromu olan bir çocuk için oldukça nadir). Alpha-Rice (PSP) için Tanrı’ya teşekkür ediyorum”.

- Mariam S., Escondido, CA

 

Grip

“On iki yaşındaki oğlum eve çok kötü bir baş ağrısı ve bütün vücudu ağrılar içinde geldi (tipik grip semptomları). Ağrısı için ona hemen Tylenol verdim, ama bir işe yaramadı. Korkunç bir baş ağrısı, vücut ağrısı ve bir parça ateşle bütün gece ayaktaydı. Bir sonraki sabah Alpha-Rice (PSP)’yi denemem gerektiğini fark ettim. Saat 8:30 A.M.’de ılık çayla birlikte ona bir doz verdim ve saat 9:00 A.M. itibariyle ateşi neredeyse düşmüş ve baş ağrısı ve vücut ağrıları da yok olmuştu. Bana kendini ne kadar daha iyi hissettiğini söyledi. Hızlı bir şekilde iyileşmesini Alpha-Rice (PSP)’ye bağladım. Tek söyleyebileceğim şey, harika! Çocuklar Alpha-Rice (PSP) kullanmaktan tamamen faydalanabilirler.”

- Tania DeQuattro, Columbia, SC

 

Fibromyalgia ve nezleler

“Fibromyalgia ve tahriş edici bağırsak sendromum için Alpha-Rice (PSP) kullanıyorum. Oğluma her gün yarım kaşık Alpha-Rice (PSP) vermeye karar vermekten oldukça memnunum. Sürekli olarak akan ve dolu olan bir burnu vardı. Artık bu sorunu yaşamıyor. Eğer nezle olduğunda ona birkaç gün Alpha-Rice (PSP) vermeyi unutursam sadece burnu akıyor.”

- Sherry Adams, AZ

 

Kangren

“On bir yıl boyunca Şeker Hastalığından mustarip oldum. Şu anda Nöropati, Retinopati ve Nefropatim var. Sağ ayak bileğimdeki yaradan dolayı kangrene dönen bir ülser oluştu. Yaram ilaçla tedaviye yanıt vermiyordu ve doktorlar ampütasyon öneriyorlardı (dizimden aşağı). Ozon tedavisiyle birlikte günde üç kez Alpha-Rice (PSP) almaya başladım. Yüksek proteinli gıdalar yiyerek ve karbonhidratı eleyerek beslenme biçimim kontrol ediliyordu. Sonunda ensülinden kurtuldum. Kısa bir süre içerisinde yaranın etrafındaki bütün ödem hafifledi ve kısa mesafelerde yürümeye başlayabildim.

 

Doktorum verdiği antibiyotiği bitirmemi istedi ve yaramın oldukça iyi bir şekilde iyileştiğini söyledi. Bir sonraki randevuya gittiğimde bir doku nakli programlandı. Alpha-Rice (PSP) sayesinde şu anda basketbol oynayabiliyor ve koşuyorum. Ne hediye!

- Mohamed Zain, Mühendislik Profesörü, University Tecf of Malaysia

 

 

 

18 Şubat 2003

Kangren iyileşti

 

 

Guatr

“Son on yedi yıl boyunca anormal tiroit işlevi çektim ve tüm bu süre boyunca boynumda bir guatr vardı. Doktorlar bana ameliyat olmamı önerdi ve ben bir nedenden dolayı bunu kabul etmedim. Alpha-Rice (PSP) ile tanıştırıldım ve üç ay içerisinde guatrım boy olarak fazlasıyla ufaldı. Şu anda neredeyse tamamen yok olmuş durumda. Sezgilerimin ameliyata bir alternatif olduğunu söylemesinden mutluyum.”

- Tak Koh, Singapur

 

Hepatit C

“Ben bir Vietnam Gazisiyim ve yaklaşık 35 yıldır servisle bağlantılı bir VA hastasıyım. 60’larda Güneydoğu Asya’da bulunan bir çok gazide ortaya çıkması nedeniyle bu yılın başlarında Hepatit C testi oldum (sonucu pozitif çıktı). Alpha-Rice (PSP) ile tanıştırıldım ve günde 3 kez almam tavsiye edildi. Bir haftadan hemen sonra keyifsizliğim dağıldı ve kendimi bir parça daha enerjik hissettim. Sonraki ay VA tarafından yeniden teste tabi tutuldum ve doktorun ofisine çağrıldığımda bana gülümsedi ve vücudumda hiçbir hepatit izi olmadığını ve karaciğer enzimlerimin “mükemmel” olduğunu söyledi. Günde üç kez Alpha-Rice (PSP) almaya devam ediyorum. Bu değerli hediye için Tanrı’ya teşekkür ediyorum.“

- Gary Davis, Dallas, TX

 

Bir köpekte kalça bozukluğu

“Şeker hastası olan ve dikkate değer sonuçlar alan kocam için Alpha-Rice (PSP) siparişi verdim.böylece, kalça bozukluğu olan sekiz yaşındaki Alman Kurdum Heidi’ye Alpha-Rice (PSP) vermeyi düşündüm. Yaklaşık bir haftada daha iyi hareket ettiğini fark ettim. Yardım olmadan veya bunu yaparken arkasına birinin olduğundan emin olarak merdivenleri çıkabiliyordu. Ayrıca daha fazla enerjiye de sahipti.”

- Candella Shaffer, Dallas, TX

 

Hiperaktivite

“Yedi yaşındaki oğlum Jesus’un üç yaşından beri hiperaktivite sorunları vardı. Jesus’un dikkati kolayca dağılabiliyor, kırktan sonrasını sayamıyor ve bir konu üzerinde yoğunlaşamıyordu. Çoğu zaman uyutmakta güçlük çekiyorduk. Gece saat bire kadar TV seyrediyordu.

Alpha-Rice (PSP) almaya başladıktan bir ay sonra dört yüze kadar sayabildiğini veya konsantrasyonunu kaybetmediğini fark ettik. İki yüz altmışa kadar beşer beşer sayabiliyordu. Öğretmeni bize sınıfın en cesur öğrencilerinden birisi olduğunu söyledi. Artık saat 8:00 P.M.’de uyuyor.”

- Anna Dominguez, Soledad, CA

 

Uykusuzluk

“En uzun uykusuzluk krizim uyumadan geçen 7 gün ve 7 geceydi. Doktorlarım ne yapacaklarını bilmiyorlardı, bu yüzden çeşitli ilaçlar ve iğneler verdiler, ama hiç biri fayda etmedi. Daha sonra Alpha-Rice (PSP) almaya başladım ve yedi gün içerisinde krizim sona erdi. Artık geceleri uyuyabiliyorum ve enerji seviyem ve yaşamım normale döndü. Benim için oldukça radikal bir yaşam değişimi!”

- Jose Alfredo Jimenez, Guadalajara, Meksika

 

Bacak Ağrısı ve Şeker Hastalığı

“1991 yılında sırt ameliyatı olduğumdan beri sol bacağımda şiddetli ağrılar yaşıyorum. Doktorlarım bana tersinmez sinir hasarına uğradığımı söylediler. Bu herhangi bir kimse için kötü bir haberdir, ancak ensüline bağımlı şeker hastası olan biri için özellikle kötü bir haberdir. Ağrılar yürümeyi oldukça güçleştirdi. Alpha-Rice (PSP) kullanmaya başladıktan iki hafta sonra ağrılar ağrı kesicileri almamı bıraktıracak kadar azaldı. Doktorum hayrete düşmüştü. Alpha-Rice (PSP) almaya başladığımdan beri günlük 32 birim ensülini 18 birime düşürebildim.”

- George Stein, NY

 

Deri Veremi

“Yaklaşık 9 yıl önce MS’in yanı sıra Deri Veremi teşhisi konuldu ve o zamandan beri sürekli ağrılar içerisindeydim. Yaklaşık 1 ½ sene önce de şeker hastalığı teşhisi konuldu ve ilaçla tedaviye başladım. Kocam beni Alpha-Rice (PSP) ile tanıştırdı ve “kaybedecek neyim var” diye düşündüm. Günde üç kez almaya başladım ve iki hafta içerisinde ağrımın büyük bir kısmının azaldığını ve bol miktarda enerji kazandığımı fark ettim. Sonraki hafta kan şekeri sayımımın azaldığını gördüm. Daha sonra bir kan testi yaptırdım ve doktorum ilaç tedavimi sona erdirdi. Yaşamımı bana geri vermesi nedeniyle hayatımın geri kalan kısmında Alpha-Rice (PSP)’nin sadık bir kullanıcısı olacağımı biliyorum.”

- Connie Davis, Dallas, TX

 

Deri Veremi

“Adım Tammy Bennett ve SLE (Sistemik Deri Veremi Erythmatosus), Sjoren hastalığı ve anemim var. Bir çok insan Deri Veremini hiç duymmaış ve duymuş olanlar da genellikle hastalığı anlamamıştır. (Vücudumuz çok fazla beyaz kan hücresi üretir. Bu hücreler daha sonra vücut ve istila eden organizmalar arasındaki farkı ayırt etme kabiliyetini kaybeder. Sonuç olarak, vücut kendisine saldırmaya başlar.) Semptomlar değişir ve bazıları hasta olduklarını veya oldukça hafif derecede hasta olduklarını bilmezken, diğerleri deri veremi

komplikasyonlarından ölürler. Yorgunluk oldukça yaygın bir semptomdur. Sahip olduğum deri veremi semptomları ağız ülseri, kilo alma (70 libre), saç dökülmesi, endişe, ruh durumu değişimleri, depresyon, kas zayıflığı, baş ağrıları ve sürekli sızıları içeriyordu. Şiddetli bir depresyonun başlangıcıyla geçen sene özellikle güçtü.

Ocak 2003’te en iyi arkadaşım deri vereminin semptomlarına yardımcı olduğu varsayılan bir tam gıda kompleksi haberleri ile ilgili olarak beni aradı. Şüphe içindeydim, ancak romatolojistimle bunun hakkında konuşmayı kabul ettim. Doktorum Alpha-Rice (PSP)’nin içindeki malzemeleri çok fazla bilmediğini, ancak doksan gün boyunca bunu denememin bana zarar vermeyeceğini ifade etti. Alpha-Rice (PSP)’yi almaya başladığımdan beri daha fazla enerji hissettim ve fiziksel ve duygusal olarak kendimi daha iyi hissettim.

 

Alpha-Rice (PSP) sadece hayatımı değiştirmedi; bana hayatımı geri veriyor. Doktorum ve ben sonraki kan testiyle birlikte son test sonuçlarını karşılaştırmayı dört gözle bekliyoruz.”

- Tammy Bennett, Tapma, Fl.

 

Migren

“21 gün Alpha-Rice (PSP) kullandıktan sonra migrenim tamamen yok olana kadar azaldı. Odamda uyuyor olmam gerekmediğinden veya korkunç baş ağrılarım için iğne olmam gerekmediği için kendimi harika hissediyorum.”

- Melquiades Duarte, DDS, Culiacan, Meksika

 

Çoklu Skleroz

“Yıllardır Çoklu Skleroz ve yüksek kan şekeri sorunlarım var. Tekerlekli sandalyeye bağlıyım. 1986’da ellerimde zayıflık hissettim ve kan şekeri krizi teşhisiyle hastaneye kaldırıldım. Bir ay süresince VA hastanesindeydim. Bacaklarımda ve sol tarafımda daha fazla olacak şekilde quadriplegia vardı. Kas gücümün 2/3’ünden daha fazlasını kaybettim. SOD (antioksidan) seviyem standardın altında bir değerle 1,542’ydi.

 

Alpha-Rice (PSP) adı verilen bir gıda ilavesini almaya başladıktan sadece otuz gün sonra SOD seviyem 3,158’e çıktı ve ayaklarım çok daha sağlıklı bir hale geldi. Eskiden oldukları gibi kırmızı veya şiş değillerdi ve normal gözüküyorlardı. Çoğunlukla sol ayak bileğim ve dizimde olmak üzere gerginlik vardı – artık daha hareketliyim. Uyluklarım da eskisi gibi gergin değil ve üstlerinde daha fazla kas geliştirdiğimi fark ettim. Kollarımdaki ve bacaklarımdaki kuvvet gelişti. Dışarıdayken her zaman için bakıcımdan tekerlekli sandalyeyi itmesini isterdim, ama çoğu zaman artık kendim itiyorum.

 

Birkaç gün önce berbere gittim ve ilk kez elektrikli motosikletimden kalktım ve berber koltuğuna kendim oturdum. Önceleri kalkmam için iki kişi bana yardımcı olurdu. Bu kısa süre içerisinde oldukça kilo da verdim. Yaşantımı değiştirdiğinden dolayı Alpha-Rice (PSP)’ye oldukça minnettarım.

- Francisco Gabaldon, Santa Fe, NM

 

 

Çoklu Skleroz

“Uzun yıllar boyunca “MS beyin sisi” çektim ve iyi düşünebilmek için çok çalışmam gerekti. Bunun MS’ten (Çoklu Skleroz) veya bunama başlangıcı olduğuna karar veremedim. Şiddetli baş ağrıları devam etti ve MS yorgunluğu sürdü. Büyük bir bakkal dükkanında yürüyecek kadar bile enerjim yoktu. On bir – on iki saat yatakta olmak ve uyandığım zaman canlanmış hissetmemek alışkanlık yapmıştı. SOD (antioksidan) seviyem 1,728’di.

 

Günlük olarak Alpha-Rice (PSP) almaya başladıktan otuz gün sonra kendimi oldukça iyi hissetmeye başladım. SOD seviyem ikiye katlanarak 3,766 oldu. Her gün önemli gelişmeler fark ediyordum. Yıllardır yapmak zorunda olduğum şekilde destek için ayak bileği bağı takmak zorunda değildim. Alpha-Rice (PSP) almaya başladıktan sonra bacaklarımda ve sırtımda kasılmalar olmadı. Ayrıca, bacaklarımdaki ödem önemli derecede azaldı ve neredeyse normal gözüküyorlardı.

 

Gözlemlediğim diğer değişiklikler daha iyi mesane kontrolü ve ayrıca hipotiroit için verilen ilaç tedavimde (Synthroid) azalma oldu. Geçmiş yıllarda yapamadığım fiziksel şeyleri artık yapabiliyorum. Bunaltıcı çoklu skleroz yorgunluğu neredeyse yok oldu. Destek grubum o ayki toplantıda bana daha genç gözüktüğümü ve çok iyi yürüdüğümü söylediler. Normal sağlığıma yaklaşmış olmak beni çok heyecanlandırıyor ve yeni düzelmeleri her gün ümitle bekliyorum.”

- Janice South, Santa Fe, NM

 

Şişmanlık ve Alerjik

“250 libre ağırlığındaydım ve yıllarca dolu burun ve cilt alerjisi çektim. Bitkinlik ve yorgunluk nedeniyle uzun saatler çalışamadım. Bir ay süresince Alpha-Rice (PSP) kullandıktan sonra canlılığım geri döndü. Eskiden olduğu gibi kolayca yorulmuyorum. Daha uzun saatler çalışabiliyorum ve bağırsak hareketlerim oldukça düzeldi.”

- Maria Dominguez, Soledad, CA

 

Parkinson

“Parkinson hastalığıyla ciddi bir sorunum oldu. Son altı ay boyunca düzgün uyuyamadım. Uyku hapları kullandıktan sonra bile çok uzun uyuyamadım, her seferinde sadece iki veya üç saat. Mart 2002’de Alpha-Rice (PSP)’yle tanıştım. İlk hafta günde sadece bir Alpha-Rice (PSP) aldım. Daha sonra günde üç kez Alpha-Rice (PSP) almaya başladım ve harika sonuçlar aldım. Şu anda uyku hapları olmadan altı – sekiz saat uyuyorum. Sabahları uyandığımda kendimi enerjik ve dinlenmiş hissediyorum. Beni tanıyan arkadaşlarım iyi görünmem karşısında hayrete düşüyorlar.”

- Jose Zuniga, Tijuana, Meksika

 

Spastik kas kontrolü

“Ryan on yedi yaşında ve spastik sağ kol ve bacakla doğdu. Kol ve bacakları çalışıyordu ama ana hareket becerileri zayıftı. 12 Ocak 2003’te Ryan günde iki kez Alpha-Rice (PSP) almaya başladı. Bir hafta sonra Ryan bana geldi ve sağ el bileğinin hareketini bana gösterdi. Her zaman için elini bilekten aşağı ve yukarı hareket ettirebiliyordu; sağa ve sola hareket sadece zorlayarak olabiliyordu. Artık el bileğini bütün yönlere serbestçe hareket ettirebiliyordu. Ayrıca, bir basketbol maçında sahada koşarken (Alpha-Rice (PSP)’ye başladıktan on gün sonra) koşuşu çok daha normaldi. Sağ kolu eskiye oranla daha iyiydi. Görünüşü düzelmiş (bir genç olarak bu önemli bir öncelik) ve alerjileriyle ilgili olarak şikayet etmiyordu. Sonuçlarını gördüğünden ve sağ kolunu tamamen kullanabildiğinden ona Alpha-Rice (PSP) kullanmasını hatırlatmama gerek yoktu. Bu arada, Ryan’ın ilaç tedavileri yavaş yavaş sona erdi.”

- Deb Bunn, Ryan’ın annesi, Des Moines, IA

 

 

Yazarın notu: Ryan’ın annesiyle karşılaştığımda ve ona Alpha-Rice (PSP)’nin Ryan’ın rahatsızlıklarına yardımcı olabileceğini söylediğimde, ağlamaya başladı. Ben inandım ve onlar da inandı.

 

 

Rosacea

“Kırk dokuz yaşında olan ve aynı zamanda yetişkin aknesi olarak bilinen Rosacea geçiren annemi görmeye gittim. Rosacea bugün 14 milyon Amerikalıyı etkilemekte ve tedavi edilmekte ama iyileştirilememektedir. Yüzde kan damarlarının görülebilir izleriyle şişme ve kızarıklığa neden olmaktadır. Uzun yıllardır Rosacea ile mücadele etmekte. Ona Alpha-Rice (PSP) verdim ve bir hafta sonra Rosacea zar zor görülebilir bir hal aldı. Günde sadece bir kaşık kullanıyor. Sonraki otuz günün ne getireceğini görmeyi büyük bir merakla bekliyoruz.”

- Casey Minshew, Houston, TX

 

Felç

“11 Ocak 2003’te Alpha-Rice (PSP) ile tanıştım ve bütün hayatım değişti! Beş yıl önce bir kan pıhtısı beynime gitti ve bir felce neden oldu. On sekiz aylık konuşma, fiziksel ve mesleki terapinin ardından bir parça ilerleme göstermiş ve servise verilmemiştim. Bütün terapi durduruldu.

 

Vücudumun sol tarafının yanı sıra konuşmam ve yürüme yeteneğimde felçten etkilenmişti. Sol kolumu çok az kullanabiliyordum ve sol elim yumruk pozisyonunda kalıyordu. Her zaman için solaktım ve sol elimi kullanamadığımdan çok büyük bir alıştırmaya ihtiyacım vardı. Her zaman yorgundum ve çok fazla uyumaya ihtiyaç duyuyordum. Hiçbir zaman enerji verilmiş hissetmiyordum.

 

11 Ocak akşamı günde üç kez olmak üzere Alpha-Rice (PSP) almaya başladım. Bir çok harika şey oldu. Sol kolum artık kasılmıyordu – rahat, doğal bir konumda yan tarafımda duruyordu (yıllardır düz duramayan kol). Sol elimi isteyerek açıp kapatabiliyordum ve hatta sol elimle bir deodorant şişesi tutabiliyordum! Konuşmam ve düşünmem dikkati çekecek bir şekilde aha netti. Artık geceleri rahat uyuyorum ve sabah uyanmayı büyük bir merakla bekliyorum, her sabah otuz kereye kadar oturup kalkıyorum! Hala öğlenleri kestiriyorum, ama Alpha-Rice (PSP)’yi almaya başlamadan önceki uykuya ihtiyaç duymuyorum.

 

Diğer insanlar bendeki farklılığı fark ediyorlar. Neyin farklı olduğunu kesin olarak belirtemiyorlar; sadece harika gözüktüğümü söylüyorlar! Bu ürünü sadece on altı gün kullandım ve ilk elden ne yapabileceğini biliyorum. Ben kendim referansım. Teşekkürler Alpha-Rice (PSP). Son iki hafta oldukça dikkate değerdi. İlerideki ayları büyük bir merakla bekliyorum. Toplam sonucun ne olacağını kim bilebilir?

- Jim Nicholson, Maynard, IA

 

Felç

“Karım Neyda altmış sekiz yaşında ve Temmuz 2001’de şiddetli bir felç geçirdi. On sekiz günden uzun süre komada kaldı. Doktorlar yaşamının geri kalanında yatağa ve tekerlekli sandalyeye bağlı kaldığını söylüyorlardı. Vücudunun sol tarafı kötürüm olmuştu. Ne kendini ifade edebiliyor ne de ailesini tanıyordu. Yemek dahil bütün ihtiyaçlarına yardım edilmesi gerekiyordu.

2002’nin ilkbaharında günde üç kez Alpha-Rice (PSP) almaya başladı. Sadece altı hafta sonra ayağa kalkmaya ve adım atmaya başladı. Vücudunun sol tarafını hareket ettirmeye ve kontrol etmeye başladı. Egzersiz yapmaya ve fiziksel terapi almaya başladı.

 

Ayrıca, daha önceden kötürüm olmuş sol bacağı ve koluyla bir librelik ağırlık kaldırmaya başladı.

Onu her ziyaret edişimde ilerlemesine kendi gözlerimle şahit oldum. Doktorları ve akrabaları ilerlemesi karşısında hayrete düştüler. Felçten tamamen kurtulabileceği tahmini uygundur.”

- Jose Matos, San Juan, PR

 

 

 

Tourette Sendromu

“Dokuz yaşındaki kızım Haley’e bu yaz, kontrol edilemeyen kas hareketlerine neden olan Tourette teşhisi kondu. Haley’in tikleri genellikle yüze aitti. Ayrıca çok fazla heyecanlandığında veya üzüldüğünde soluk soluğa kalıyordu. Tourette için ilaçlar verildi, ancak korkunç yan etkileri nedeniyle bunlara karşı olmaya karar verdik.

 

ADHD) dikkat eksikliği hiperaktivite rahatsızlığı) Tourette ile ilişkilidir, ve Haley okulda ve evde düşüncelerini bir noktada toplamada güçlük yaşıyordu. Kendisinden dolayı hüsrana uğradığında tikleri daha da kötüleşiyordu.

 

Alpha-Rice (PSP) ile tanıştırıldım ve bunun dualarımın cevabı olacağını ümit ettim. Sabahları bir dozla başladık ve dört gün içerisinde hem babası hem de ben tiklerin yok olduğunu fark ettik! Bu kadar çabuk olduğuna inanamadık. Bu yüzden, bunun sadece şans eseri olduğu varsaydık. Bir hafta sonra ve hala tikler yokken, bunun Alpha-Rice (PSP)’nin sonucu olduğuna inanmaya başladık. Haley’e kendini farklı hissedip hissetmediğini sorduk ve bize hissettiğini söyledi. Okulda daha kolay konsantre olabilmekteydi ve diğer çocuklar onun dikkatini dağıtmıyorlardı. Evde daha dikkatliydi ve eskiden olduğu gibi okulda bir şeyler bırakmıyordu.

 

İyileşmesi sırasında tikleri bir dönem geri geldi ve nedenini bulduk; sabahları bütün Alpha-Rice (PSP)’leri almıyordu! Dozajın tamamını alması için onu artık yakından izliyoruz. Tavsiye edilen dozajı takip ettiğinde tikleri yok oluyor.

 

Bana Alpha-Rice (PSP)’yi tanıtan insanlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Haley’in ve bizim yaşantımızı oldukça değiştirdi.”

- Linda Lutz, Haley’in annesi, Minneapolis, MN

 

 

Yazarın notu: ADD/ADHD ile ilgili iki tane çok satan kitap yazdım ve hiperaktivite için Ritalin kullanan çocukların yüzde 50’sinin aslında Tourette’i olduğunu gördüm. Ritalin, Tourette sendromunu kötüleştirmektedir.

 

Görsel ve işitsel sorun – Down Sendromu

“40 yaşındaki Down Sendromlu kızımız üç ay boyunca sanat programına kaydedildi. Kişiliği kötü yönde değiştiğinden ve konuşması onu anlamakta güçlük çekilecek kadar gerilediğinden onu programdan çekmek zorunda kaldık. İşitsel – görsel bir sorunu vardı. Haftalar sonra Alpha-Rice (PSP)’yi denemeye karar verdik (harika bir başarı oranıyla Tip II Şeker Hastalığım için kullandığım). Üç gün içerisinde bir değişim fark etmeye başladık. Daha açık bir şekilde seslendiriyordu ve on sekiz yıl önceki kişiler hakkında konuşuyordu. Çok daha fazla mutlu görünüyordu ve biz buna inanamıyorduk. Son zamanlarda gözleri muayene edildi ve reçetesi dikkate değer bir şekilde azaltıldı ve işitme sorunları “ortadan kayboldu”. Kızımıza geri kazandığımız için minnettarız, teşekkürler.”

- Evelyn Malmen, Albuquerque, N.M.

 

Stres ve Depresyon

“Üç hafta günde üç kez Alpha-Rice (PSP) kullandıktan sonra davranışlarıma ilişkin bir değişim fark ettim. Duygularımı kontrol edebiliyordum, stresim ve aynı zamanda depresyonum da gitmişti. Verdiğim kiloları geri aldım ve şu an kendimi daha enerjik hissediyorum.”

- Carlos Lopez, Monterrey, Mexico

 

 

Sonuç

 

İlk olarak kendisine iyi bir tavsiyede bulunmayan kişilerin

diğer kişilere tavsiye vermeye yeltenmelerine izin vermeyin.

                                                                                              - Seneca

 

Harekete geçmediğiniz sürece önceki bölümlerde verilen bilgiler ve istatistikler hiçbir anlama sahip olmayacaktır. Bu, Alpha-Rice (PSP) hakkında bir kitaptan daha fazlasıdır. Bu, sizin gibi sağlık ve doğal iyileşme arayışında olan insanlar hakkında bir kitaptır. Kişisel hikayelerini anlatan kişilerin tamamı Alpha-Rice (PSP)’nin yaşamlarını değiştirdiğini hissetmiştir. Kimileri için mucize, kimileri içinse yaşam kalitelerini daha iyi bir duruma getirmeye yetecek kadar önemlidir. Alpha-Rice (PSP) diğerlerine benzemeyen bir üründür. En iyi kalitede hayat, sağlık ve refahı hak ediyorsunuz ve PSP bir ömür boyu bu sağlığı yenileyebilir ve koruyabilir.

 

 

 

 

Kaynaklar

 

Alpha Alpha-Rice (PSP) Forte kaliteli beslenme temsilcilerinden elde edilebilir. Bilgi ve ürün için size bu kitabı veren beslenme temsilcisiyle irtibata geçin veya şirketle irtibata geçiniz.

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 [1] Daha karmaşık karbonhidratlardan herhangi biri

[2] Amino asitlerin moleküler zinciri

[3] Temel besinler ve antioksidanların yüksek kaynağı

[4] Hücresel seviyede toplam emme

[5] Macro Food Tech Co., LTD Tayland tarafından patenti alınmıştır.

[6] Zehrin veya toksinin dışarı atılması

[7] Ishak, Dr. Mohammed, “Global sağlık Problemlerine Muhtemel Çözümler,” Doğanın Günlüğü, Nisan 2002.

[8] Page, Linda, ND, PhD, Sağlıklı Tedavi 11.Basım, Geleneksel Bilgelik, 2000.

[9] Hücrelerdeki oksijjen ve yağlardan üretilen dengesiz molekül fragmanları

[10] Sawatsri, Sayan, MD, Yankunthong, Wanphen, M. Sc, PSP, İnsan Nööroblastoma Hücrelerindeki Nöron Savunmasızlığını Mnleyebilir, PMK Araştırma Enstitüsü, Bangkok, Tayland, Mart, 2001.

[11] Oksijen ya da peroksitler ile desteklenen oksidasyon veya reaksiyonları içeren madde

[12] Cho-Ray Hastenesi, Hanoi, Vietnam, Çalışma J.Toan, MD tarafından gerçekleştirilmiştir, Mart 2003.

[13]  Fibromyalgia, Lupus, Epstein-Barr virüsü ve Lyme hastalığının CFS ile pek çok ortak özelliği vardır.

[14] Testte kullanılan formülasyon Alpha-Rice (PSP) idi

[15] Testte kullanılan formülasyon Alpha-Rice (PSP) idi.

[16] İlave Alpha-Rice (PSP) bu bölümde alıntılar yapılan profesyoneller tarafından kullanılmıştır. Bu nedenle, yorumları ürüne özeldir.