Alpha – Rice

(PSP)

Hücresel Beslenme

 

 

 

UNIVERSAL GROUP

1500 Rue Aristide Briand

76650 Petit Couronne/FRANCE

www.alpharice.net

info@alpharice.com

 

 

 

 

İçindekiler

 

İçindekiler ……………………………………………………………………………       2

Giriş ve Ürün Tanımı ………………………………………………………………...       3

Daha İyi Bir Yaşam İçin Tayland Pirinci .……………………………………       3

Bir Yeni Hücresel Gıda Nesli ...………………………………………………………      4

Pirinçten Ayrılan Saf Bileşimler ...……………………………………………       4

Optimum Beslenme Geleceğin İlacıdır ...………………………………………..……      5

Ürün Bilgisi ...……………………………………………………………………....…      6

Ürün Spesifikasyonu ...…………………………………………………......…      6

Ürün Akış Diyagramı ...…………………………………………………….…      7

Tipik Analiz ...………………………………………………………….……..       8

Elektron Mikroskopi Taraması Altında Alpha-RICE (PSP)  …………………….   9

Tipik Olmayan Moleküler Piramit Benzeri Yapı ...……………….………….        9

Ultra Yapı ...……………………………………………………………….….      10

Mekanik Olarak Hidrolize Edilen Polisakaritpeptitler (Alpha-RICE (PSP)) ..….   10

Biyolojik Aktiviteler ...……………………………………………………………….       11

İşlev ve Uygulama ...………………………………………………………….      11

İşlevsel (Biyolojik) Faydalar Şunları İçerir: ..……..………………………….       11

Diğer Hastalar Tarafından Bildirilen Parkinson Hastalığı İçin İşlevsel

(Biyolojik) Faydalar Şunları İçerir: ...……………………………………..….       12

Bonservisler ..……………………………………………………........……….      12

Bilimsel Araştırma ve Klinik Çalışmaları ...………………………………………….        13

#1 Tüp Çalışması ...………………………………………………………..….       13

#2 Kardiyovasküler Çalışma ...……………………………………….……….      14

#3 767 Şeker Hastasıyla Çalışma ...……………………………………..…….      15

Bilimsel Yazın İncelemesi ...………………………………………………………….       16

Yalancı Proteinler ve Dejeneratif Hastalık ……………………………………      16

Sızıntılı Bağırsak Sendromu ve Toksik Kolon ...………………………...……      17

Mitokondrial İşlev ...………………………………………………………………..…     18

ALPHA-RICE (PSP) Hücresel Yaşlanma Sürecini Tersine Çevirmeye Yardımcı

Olan Bir Doğal Gıda ...…………………………………………………..……      19

Tıp Doktorları, Bilimsel Araştırmacılar ve Danışmanlar: .……………………………       20

Tıp Doktorları ve Bilimsel Danışmanlar: ...……...……………………………       20

Neuroblastoma Hücreleriyle Tüp Çalışması (Alzheimer / Parkinson

Modeli): ...……………...………………………………………………………     20

Koroner Kalp Hastalığı Klinik Araştırma Çalışması: ...…………………..……     21

Asya’daki Şeker Hastalığı Çalışmaları: ...……...………………………………     21

Referanslar ...…………………………………………………………………...………    22

 

 

 

Giriş ve Ürün Tanımı

 

Madde Adı:                Alpha –RICE (PSP)

Ana Kaynağı:            Tayland’ın Siyam Vadisinde yetişen Esmer Pirinç, Kısa Taneli Pirinç

ve Kokulu Pirincin yerli türleri

Aktif Elemanlar:        Polisakaritler, Peptitler, Antioksidanlar, Temel Vitaminler ve

Mineraller

Kullanım:                   Dejeneratif Hastalıklar ve Metabolik Rahatsızlıkların önlenmesi ve

hafifletilmesinde uygulama için işlevsel gıda

 

 

Pirinç Asyalılar tarafından yüzyıllar boyunca temel gıda maddesi olarak bilinen bir çeşit tahıldır ve dünya genelinde insanların beslenmesi ve genel sağlığı üzerinde temel bir role sahip olmuştur. Dünya nüfusunun yarısından fazlası, özellikle Asyalılar, pirinci ana beslenme kaynağı olarak tüketirler. Pirinç bir çok Asyalı tarafından emzirilmeyi bıraktıkları sütten kesilme gününden itibaren tüketilir ve antik çağlardan beri genel sağlıkları üzerinde önemli bir rol oynamıştır.

 

Özellikle Taylandlılar pirincin değerinin her zaman farkında olmuşlardır. Çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmede Tayland pirincinin kullanılmasının etkinliği yüzyıllar önce Tayland halk doktorlarının hastalarını doğal bitkiler ve pirinç lapası içeren bir sıvı karışımla başarılı bir şekilde tedavi ettikleri antik çağlara kadar gider. Bu tedavinin etkinliği esasen yerli pirinçlerin yetiştirildiği doğal olarak zenginleştirilmiş organik, alkalin gübreler ve spirulina açısından zengin çeltik tarlalarının toprağındaki organik az rastlanan minerallerin bolluğunun sonucudur. Bu antik doktorlar insan vücudunun, vücudun hücresel enerji üretimi için gıda olarak algılayacağı doğru nitelikte besinlerle beslendiğinde kendini iyileştirmek üzere doğal bir güce sahip olduğunu biliyorlardı. Bilim adamları, doktorlar ve işlevsel gıda biyokimyagerleri bunu vücudun iyileşme gücünün itici kuvveti olarak tanırlar.

 

Daha İyi Bir Yaşam İçin Tayland Pirinci

Tayland Pirinci 1933’ten Beri Dünya Pirinç Yarışmalarında Ödüller Kazanmaktadır

 

Dünyada en az 23 çeşit pirinç vardır. Sadece iki tanesi tüketim için yetiştirilir, örneğin Asya pirinci (Oryza sativa Lynn.) ve Afrika pirinci (O. Glaberrima Steud). Her ikisi de çeşitli genetik çeşitliliklere sahiptir ve en az 120.000 çeşit farklı isim ve karaktere sahiptir.

 

Tayland bugün 3.500’ten fazla çeşitte, isimde ve karakterde pirince sahip olarak hem yabani hem de yetiştirilmiş pirincin çeşitli şekillerde bulunduğu bir konumdadır. İltifatlar, iyi kalitede pirinç ve tohum elde etmek için her bir özel çevreye doğru çeşitte pirinci seçen Tayland atalarına gitmelidir. Bu, Tayland pirincini dünya çapındaki üstünlüğüne yükseltmiştir. Nitekim, 1933 yılında Regina-Kanada’da 150 pirincin katıldığı Dünya Pirinç Yarışmasında Tayland pirinci 1.lik, 2.lik, 3.lük ve ayrıca 8farklı ödül daha kazanmıştır.

 

Bu esasen şunların sonucudur:

 

Tayland’ın olağanüstü işlevsel bir gıda olarak besin değeri yüksek, kaliteli pirinç yetiştirmesine olanak tanıyan;

Tayland topraklarındaki 100,000 yıllık doğal, organik mineral birikimi, ve

10,000 yıllık doğal spirulina birikimi ve üretimidir.

 

 

Bu nedenle Tayland,insanın iyileşme gücünü arttırmak üzere pirinç formunda en büyük doğal enerji toplayıcısı ve sağlayıcısı olarak göz önünde bulundurulur. Tayland’ın doğal, organik kaynakları da dünya üzerindeki en büyük plantasyon hazinesi olarak dikkate alınır. Uluslar arası Pirinç Araştırma Enstitüsü (IRRI) ile ilişkide bulunarak Tayland, dünyanın hızla büyüyen insan nüfusunu beslemek üzere pirinç üretme hedefiyle pirinç araştırması konusunda dünyaya kılavuzluk eden ülke olarak bilinir.

 

 

Bir Yeni Hücresel Gıda Nesli

 

Pirinçten Ayrılan Saf Bileşimler

1990’ların başından beri Macro Food Tech Company’deki bilim adamları ve doktorlar enzim, asit veya kimyasal kullanmadan Tayland halkı tıp tekniklerini ve teorilerini modern sofistike mekanik hidrolizle başarılı bir şekilde birleştirmiştir. Bunun yerine, ezilip toz haline getirilmiş bir işlevsel bir besin bileşiği olan Alpha- RICE (PSP)’yi elde etmek için spesifik pirinç türlerinden seçili parçaları işlemden geçirmek için yüksek basınçla birleştirilen kontrollü ısıda dolaylı ısı gücünü kullanır. Sayısız çalışmaların sonucu olarak bu Alpha–RICE (PSP), bugünün sanayileşmiş toplumlarında erkeklerin ve kadınların erken yaşlanmasının ve ölümlerinin ana nedenleri olan gereksiz metabolik ve nörolojik rahatsızlıklar ve kronik hastalıkların hafifletilmesinde binlerce kişiye yardım etme kabiliyeti olduğunu göstermiştir.

 

Alpha-RICE (PSP)TM belirli polisakaritler, hormon ve enzim üretimi için uygun amino asit örnekleri, eksiksiz organik az rastlanan mineraller, doğal B vitamini kompleks, gamma-oryzanol ve hastalıktan mustarip olan kişilerde bulunan serbest radikallerle mücadele etmek üzere katalizör olarak çalışan 50’den fazla antioksidandan meydana gelen bir emsalsiz işlevsel ve hücresel gıda formülasyonu içeren malzemelerin ticari markasıdır.

 

Bu öğelerin spesifik kombinasyonunda kan şekeri, kolesterol, trigliserit, kan basıncı, vücut ısısı, elektrolit ve vücuttaki sıvı dengeleri seviyelerini düzenlemede doğal olarak yardım etme kabiliyeti vardır. Aslında, zehri giderme ve hücresel yenileme sürecini desteklemek için gerekli doğal olarak bulunan temel besinlerin tümünü içerir, böylece bir homeostasis durumuna erişmek için vücudun doğal iyileşme gücünü uyarır.

 

Bu işlevel gıda yaşlanma önleme, antioksidan ve yangı önleme özellikleri, nöro-koruyucu ve nöro-tropik davranışlar (Alzheimer Beyin Hücresi Modeli) ve arttırılmış hücresel metabolizma, ATP ve Gövde Hücresi üretimi göstermiştir. Klinik ve tüp araştırmaları Alpha-RICE (PSP)’nin alerji, astım ve diğer solunum durumları, çoklu skleroz ve böbrekte faydalarını göstermiştir. Çalışmalar bu tamamen doğal olan gıdanın gelişmiş dayanma gücü ve yorgunluk ve bitkinlik önlemeyle sonuçlanarak vücudun savunma mekanizmasını arttırabildiğini göstermiştir. Dünyanın her tarafındaki Tıp Doktorları Alpha-PSP’yi insanların mustarip oldukları hemen hemen bütün metabolik ve dejeneratif rahatsızlıklar için hem farmösetik ilaçlarla birlikte hem de ayrı olarak kullanmışlardır.

 

Dejeneratif hastalıkların %90’ının bugün Alpha- RICE (PSP)’nin sindirilmesiyle üstesinden gelinebilecek bir metabolik rahatsızlık olan Sendrom X ile ilişkili olduğu bilinmektedir. Yüksek basınç altında ileri bir biyoteknoloji kullanarak bir mekanik hidrolizasyon sürecinin kullanımıyla, doğru yaşta hasat edilen ve Tayland’ın Siyam Vadisinde organik madde açısından zengin ve alkalinli toprakta yetişen seçili pirinç parçalarıyla bilim adamları Alpha-RICE (PSP)’yi meydana getirmek üzere polisakaritpeptitleri (PSP) bir hipoalerjenik, kuru toz biçiminde ayırabilmişlerdir.

 

Son zamanlara kadar pirinç besleyici madde için genel bir gıda olmuştur. Tayland Ulusal Buluş Acentesi (NIA) ve Tayland’da önde gelen bilimsel ve tıbbi üniversitesi, Chulalongkorn ve Mahidol Üniversiteleri, pirincin yerli türlerinden Alpha-RICE (PSP) geliştiren Taylandlı bilim adamları, biyokimyagerler ve araştırmacılarla yenilikçi bir işbirliği geliştirmiştir. Bu stratejik yenilikçi Alpha-RICE (PSP) projesi Alpha- RICE (PSP) ‘nin gövde hücresi araştırması ile beraber kardiyovasküler, diyabetik, nörolojik (Parkinson ve Alzheimer) hastalığında etkilerini onaylamak üzere devam eden bir araştırma hedefiyle Ulusal Buluş Acentesi (NIA), Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Üniversite Araştırma Tesisleri, Devlet Hastaneleri ve Tayland’da önde gelen bir işlevsel gıda imalatçısının bir ortak işbirliğidir. Amaç, dünya genelinde artan metabolik rahatsızlık salgınları ve dejeneratif hastalıklar ve bozuk sağlık seviyelerini azaltmada kullanmak üzere yeni çözümler geliştirmektir.

 

 

Optimum Beslenme Geleceğin İlacıdır

 

“Vücuda ve hücrelere doğru moleküllerin (optimum beslenme) verilmesiyle bir çok hastalık yok edilebilir”- Linus Pauling, 1968, iki kez Nobel Ödülü kazananı

 

 

 

 

 

“Beslenme ile tedavi edilebilecek bir hastalık başka hiçbir şekilde tedavi edilemez.”- Moses Maimonides, 12.yüzyılın en büyük hekimi

 

“İlacın gıda ve gıdanın ilaç olmasına izin ver” – Hipokrat

 

 

 

 

 

Ürün Bilgisi

 

Ürün Spesifikasyonu

 

Ürün:                          Alpha-RICE (PSP)TM

Görünüm:                  Mekanik olarak hidrolize edilmiş, özel olarak seçilmiş pirinç parçalarının

katışıksız partikülleri (enzim, asit veya kimyasal kullanılmadan.)

Koku ve Lezzet:         Tipik Tayland pirinci, ekşi kokulara sahip değil

Partikül Boyutu:        560 mikrondan %100

 

Mikrobiyolojik Analiz:

Toplam Plaka Sayımı                          1 x 105 col/g max

Maya ve Kalıp                                    100 max

Enterobacteriaceae                             10 col/g max

E.Coli                                                 3’ten az MPN

Staph Aureus                                      negatif/0.1 g

Salmonella                                          negatif/25 g

Cl. perferingens                                  negatif/0.1 g

B. cereus                                            negatif/0.1 g

Yığın Yoğunluğu:                              720 g/litre

Genetik Olarak Değiştirilmiş Organizma (GMO): Yok

Raf Ömrü:                                         Açılmamış kapta 2 yıl

Saklama:                                            En iyi karanlık, serin ve kuru bir yerde saklanır

 

Ürün Kullanılırlığı: Katışıksız toz biçiminde mevcuttur ve servis edilmeden önce ılık veya sıcak suyla veya bir sıvı gıdayla karıştırılmalıdır.

 

 

Ürün Akış Diyagramı

(Alpha-RICE (PSP))

 

1.Ham Maddeler

2.Ham Maddeler

 

3.Hidrotermal Ön Koşullandırma

 

4.Hidrolizasyon

 

5.Arındırma

 

6.Yeniden Billurlaştırma

 

7.Sınıflandırma I

 

8.Sınıflandırma II

 

9.Sınıflandırma III

10.Harmanlama

 

ALPHA – RICE (PSP)

(Alpha-OryzananTM)

 

 

 

 

 

 

 

Tipik Analiz

 

Ham Protein

Toplam Yağ

Rutubet

Sodyum

Enerji

Karbonhidrat

E Vitamini (d-alpha-tocopherol olarak)

B1 Vitamini

B2 Vitamini

Bakır

Demir

Manganez

Çinko

Potasyum

Kurşun

9.76

1.00

4.33

658.02

378.80

82.69

11.41

< 0.063

< 0.029

0.20

0.72

0.83

1.92

90.83

Bulunmadı

g/100 g

g/100 g

g/100 g

mg/100 g

Kcal/100 g

g/100 g

mg/100 g

mg/100 g

mg/100 g

mg/100 g

mg/100 g

mg/100 g

mg/100 g

mg/100 g

 

 

 

Toplam Amino Asit, mg/100 g

 

Aspartik Asit

Treonin

Serin

Glutamik Asit

Glisin

Alanin

Sistin

Valin

Metiyonin

Iso-Lösin

Lösin

Tirozin

Fenilalanin

Histidin

Lisin

Arginin

Triptofan

Prolin

788.70

353.97

477.32

1,535.78

383.07

500.69

205.70

415.76

92.34

291.63

680.27

288.17

400.34

314.86

306.42

613.29

68.02

397.71

 

 

 

Elektron Mikroskopi Taraması Altında Alpha-RICE (PSP)

 

 

 

 

20μm                      EHT = 10.00 kV                    WD = 10 mm                         Sinyal A = SE1                                                                     Tarih: 22 Kasım 2002

Mag = 212 X                         Tarama Hızı = 9      Z’de Safha = 22.024 mm                       Saat: 10:50:29

Filaman yaşı = 1.00 saat                        Sistem Vakumu = 2.93e-005 mBar

 

 

Tipik Olmayan Moleküler Piramit Benzeri Yapı

(Ortalama boy tek taraflı lif benzeri yüzeyle 200 – 300 mikron)

 

 

 

Ultra Yapı

 

Çalışmalar: Katı Hal Çapraz Polarizasyon Sihirli Açı Döndürme (CP / MAS)


C-NMR (Nükleer Manyetik Rezonans) Spektroskopi

 

 

 

Mekanik Olarak Hidrolize Edilen Polisakaritpeptitler (Alpha-RICE (PSP))

 

PSP+ bir biyolojik bitki bileşimidir. Düşük moleküler ağırlıklı polipeptitlerle bir diyaliz edilemeyen yüksek moleküler ağırlık olarak sınıflanabilir.Farklı bileşimlerin moleküler ağırlıkları 150 – 300 kDA arasında değişebilir. Bu PSP’lerin bir önemli kimyasal özelliği ana zincirde d-glikoz birimlerinin bağlantısının mevcudiyetidir. Yan zincir d-glikoz birimleri bir azalmayan terminalle bağlıdır.

 

 

Biyolojik Aktiviteler

 

İşlev ve Uygulama

 

Bugünün modern yaşam tarzında, vücut hücrelerimiz normal olarak yaşlandığımızdan daha hızlı bir şekilde bozulma eğilimindedir. Nöronal hücrelerimiz, vücudumuzda serbest radikal seviyelerinde artışa neden olarak hücreler içerisinde kimyasal reaksiyonlarla sonuçlanarak nörotoksik etkenler tarafından olası zararlara tabidirler. Bu,  sonunda Alzheimer, Parkinson, Çoklu Skleroz (MS) ve diğer bir çok nörolojik rahatsızlık ve dejeneratif sağlık sorunlarının klinik semptomlarına yol açan nöronal mitokondria işlevini ve negatif ATP (hücresel enerji) seviyesini etkiler.

 

Alpha – RICE(PSP), bugün gezegende mevcut olan en benzersiz yüksek basınçlı ve mekanik olarak hidrolize edilmiş polisakaritpeptit işlevsel gıda olarak dikkate alınır. Vücudumuz tarafından gıda olarak kolaylıkla asimile edilir ve kullanılır ve glikoz/enerji metabolizmasının bozulmasını önleyecek şekilde hücresel seviyede (ATP) ihtiyaç duyulan enerji kaynağını sağlamak üzere çalışır. Bunun sonucu olarak, serbest radikalleri azaltmak üzere nöronların yeteneğini geliştirir ve hücresel seviyede ATP’nin sentezini arttırır.

 

İşlevsel (Biyolojik) Faydalar Şunları İçerir:

 

¨       Vücudumuz tarafından kabul edilen ve böylece kolaylıkla absorbe edilen ve bedensel işlevler için kullanılan bir hücresel gıda

¨       Pro-enzim ve ön-probiotik olarak davranır ve sindirimi, absorpsiyonu ve çıkarmayı geliştirecek şekilde lif benzeri bir hareket sağlar

¨       Glikoz/enerji metabolizmasına yardımcı olur, böylece enerji üretimi etkinliğini arttırır ve kan şekeri seviyelerini düzeltir

¨       DNA tamir süreci için nükleotitlerin üretimini destekler

¨       Nöronların, bir çok kronik hastalığı ve kanseri önleyebilecek serbest radikal seviyesini azaltma kabiliyetini geliştirir

¨       ATP (hücresel enerji) üretimi için hücreler tarafından glikoz alımını arttırır, böylece bütün bedensel işlevler için sürekli ve yeterli bir enerji kaynağı sağlar

¨       Daha iyi gen ifadesi için hücresel çevreyi geliştirir

¨       Geliştirilmiş beyin, bellek ve öğrenme işlevleriyle sonuçlanacak şekilde sağlıklı beyin ve nöron hücreleri geliştirir

¨       Nöro-koruyucu ve Nörotropik etki

¨       Dengeli hormonsal üretimi arttırır, böylece uyku düzenlerini, kadınlardaki hormonsal devirleri ve cinsel rahatsızlıkları düzenler

¨       Alerji, astım ve solunum durumlarında düzeltme

¨       İlaçla tedaviye daha az bağımlılık

 

 

Diğer Hastalar Tarafından Bildirilen Parkinson Hastalığı İçin İşlevsel (Biyolojik) Faydalar Şunları İçerir:

§  Ellerde, kollarda, bacaklarda, çenede ve yüzde azaltılmış, tamamen giderilene kadar, titremeler

§  Bütün dahili ve harici bedensel işlevlerde daha iyi kontrol

§  Arttırılmış enerji ve genel dayanıklılık

§  Yükseltilmiş beyin bilişi ve işlevi

§  Geliştirilmiş konuşma

§  Daha iyi yapısal denge ve koordinasyon

§  Yürürken düzeltilmiş yürüyüş

§  Azaltılmış ilaçla tedavi alımı ve kullanımı

§  İlaçlardan daha az yan etki

§  Arttırılmış iştah

§  Arttırılmış bağırsak işlevi

§  Bedende ve kol ve bacaklarda azaltılmış sertlik ve arttırılmış dolaşım

 

 

Bonservisler

 

Macickam Pilai’nin (68 yaşında / Raja Raman, Malezya) doktorundan bir mektup

¨       Meslek: Terzi

¨       Titreme teşhisi tarihi: 2001’in sonları; terziliği bırakmak zorunda kaldı

¨       Tedavi başlangıcı: 13 Nisan 2002 – Chelation 7 kez ve Ozon

¨       Alpha -- RICE (PSP)  başlangıcı: diğer tedavilerle birlikte 13 Nisan 2002

¨       Gelişme tarihi: Haziran 2002 (iki ay sonra, terziliğe geri döndü)

¨       Alpha -- RICE (PSP)  miktarı: günde 3-4 kez

¨       Şu ana kadar Alpha - RICE (PSP)  tüketmeye Devam Etti: 21 Kasım 2002; titreme semptomu neredeyse tamamen tersine çevrildi

 

 

 

 

 

 

 

 

Phakru Tien (55 yaşında / Wat Patoom, Bangkok, Tayland)

 

“1997 yılında kolon kanseri hastası olduğum teşhisi kondu. Bir ameliyat geçirdim ve kemoterapi tedavisine başladım. Daha sonra, Parkinson hastası olduğum teşhis edildi ve titreme, baş dönmesi ve kronik yorgunluk çektim.”

 

 

“Şu an 2002 yılında, titrememle ilgili olarak daha az sorun gözlemliyorum. Günlük dini programımı artık uygulayabiliyorum. Baş dönmesi ve kronik yorgunluk semptomları da oldukça azaldı.”

 

 

 

Bilimsel Araştırma ve Klinik Çalışmaları

 

 

#1 Tüp Çalışması

 

Neuroblastoma hücreleri kullanan önde gelen bir tıbbi araştırma merkezi, glutamate ve beta amyloid gibi nörotoksin zararlarını ve hücre ölümünü önleyerek Alpha – RICE (PSP)’nin Alzheimer ve diğer nörolojik hastalıkları önleyebileceğini göstermiştir.

 

 

A. Kontrol                                                      B. Kontrol L-Glutamate

C. L-Glutamate + 0.066 mg/ml PSP                D. L-Glutamate + 6.66 mg/ml PSP

 

 

 

Sonuç:

Neuroblastomanın (nöron hücreleri) tüp çalışmaları, glutamate ve beta-amyloid gibi nörotoksinler içeri sokulduğunda %100 hücre ölümü ve dendritlerde ciddi zararlar göstermiştir. Ancak, neuroblastoma (nöron hücreleri) alpha – RICE (PSP) ile ön işlemden geçirildiğinde, tüp çalışmaları farklı hücre kurtulma seviyeleri ve 48 saat içerisinde nörotoksin zararlarından göze çarpan dendrit telafisi görülmüştür.

 

 

#2 Kardiyovasküler Çalışma

 

Vietnam Sağlık Bakanlığı – Cho Ray Hastanesinde yapılan çalışma, Alpha – RICE(PSP)’nin kullanılmaya başlanmasından 90 gün sonra bütün yaş grupları için HDL-C’yi (iyi kolesterol) önemli derecede arttırarak Alpha – RICE(PSP)’nin kardiyovasküler riskini azaltabildiğini göstermiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25 yaş             25-35 yaş        35-45 yaş                    >45 yaş

 

Önce               3 Ay Sonra

 

Sonuç:

Ho Chi Minh City - Vietnam Sağlık Bakanlığı Cho Ray Hastanesindeki araştırmacıya göre: Genel beslenme biçiminin bir parçası olarak bu “Alpha – RICE (PSP)” doğal gıda ilavesi tozunun kullanımı, LDL-C’de azalma elde edilirken HDL-C, Apo A-1’de önemli bir artış aracılığıyla Koroner Kalp Hastalığıyla (CRD) ilgili genel risk faktörlerini azaltarak yüksek bir başarıya sahip olduğunu kanıtlamıştır.

 

 

#3 767 Şeker Hastasıyla Çalışma

 

Alpha-RICE (PSP) kullanmaya başladıktan sonra 60 – 90 gün aralığında katılımcının genel tatmini üzerine ana Araştırma Bulgularını desteklemek üzere yaşam iradesi niteliği üzerinde nitel çalışma hesaplanmıştır.

 

Böbrek Hastalığı------------------------------------------------------ %87.68

Kalp Hastalığı  ----------------------------------------------------------%81.76

Bozuk Görüş/Katarak----------------------------------------------------%74.56

Kabızlık--------------------------------------------------------------------%89.96

Çarpıntı/Bitkinlik---------------------------------------------------------%73.13

Cilt Alerjisi ----------------------------------------------------------------%81.10

Diyabetik Kangren--------------------------------------------------------%92.10

Uyuşukluk -----------------------------------------------------------------%73.97

 

%0       %10     %20     %30     %40     %50     %60     %70     %80     %90     %100

 

Tatmin Seviyesi (%)

 

 

Şeker Hastası Çalışması Sonuçları:

Olay bazlı çalışmalarda Alpha – RICE (PSP)’nin şeker hastalarına yardımcı olabildiği açıkça gösterilmiştir.

Çalışmalar, 767 test hedefinin Alpha – RICE (PSP) almadan önceki durumlarına oranla  %83 – 86’sının günlük reçeteli ilaç alımını azaltabildiğini ve %70 – 79’unun ensülin iğnesi miktarını azaltabildiğini göstermiştir.

Ayrıca, test sırasında sahip oldukları şeker hastalığı semptomlarına bakılmaksızın, hem erkek hem de kadın test hedeflerinin Alpha – RICE (PSP)’den eşit derecede memnun olduğu sonucuna varılabilir.

 

 

 

Bilimsel Yazın İncelemesi

 

Yalancı Proteinler ve Dejeneratif Hastalık

 

Birçok Nörodejeneratif hastalık dahil (Parkinson, Alzheimer ve Çoklu Skleroz gibi) çeşitli insan rahatsızlıkları temeli oluşturan bir proteinin yanlış katlanmasından ve toplanmasından meydana gelir. Harvard Medical School’dan Prof. Dennis Selkoe ve meslektaşları NATURE dergisinde yanlış katlanmış proteinler olan küçük gruplar halindeki Amyloid Beta moleküllerinin farelerde sinir hücreleri arasındaki birleşmeleri aksattığını bildirmişlerdir. Bilim adamları proteinin anormal katlanmasını destabilize etmek üzere Sentetik Peptit (Sentetik Mini-Cheperonin olarak adlandırılan) üretmeye çalışırken, yeni araştırmanın birikintilere saldırarak hastalıkları tedavi etme girişimini reddettiği görülmekte ve bunun yerine ilk olarak bilim adamlarının yanlış katlanan proteinleri önlemeye çalışması gerektiğini söylemektedir.

 

MACROFOOD’taki araştırmacılar, hücresel seviyede proteinlerin ve şekerlerin yanlış katlanmasını düzeltecek sırrı bulduklarına inanmaktadırlar. Nöronal hücreleri üzerinde yapılan tüp araştırması Alpha – RICE (PSP)’nin Beta Amyloid, Hidrojen Peroksit ve Glutamate gibi nörotoksik malzemelerden nöronları koruyabileceğini göstermektedir. Hipotezleri, Alpha – RICE (PSP)’nin hücresel tamir ve yeniden oluşturmayı sağlayacak normal protein ve şeker katlanması için gerekli polisakarit ve polipeptitleri sağlayabilecektir.

 

Olay bazlı çalışmalar biçimindeki klinik çalışmalar bu hipotezi kanıtlamıştır. Sayısız referanslar ve klinik çalışma sonuçları bilim adamlarımız ve klinikçilerimize bu araştırmaya daha fazla vakit ayırma konusunda cesaret vermiştir. Araştırma projeleri için IDF ve Tayland Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın desteğiyle, bu hipotezi daha fazla kanıtlamak üzere biyoteknolojik ve genetik seviyelerde daha çok çalışma yapılmaktadır.

 

Dr. Mohamed Ihsak

Başkan

Malezya Tümleyen Terapistler Cemiyeti

Malezya Tümleyici Tıp Birliği

College of Complementary Medicine, Malezya Müdürü

 

 

Sızıntılı Bağırsak Sendromu ve Toksik Kolon

 

Sızıntılı Bağırsak Sendromu ince bağırsakta meydana gelir ve sindirilmemiş büyük yemek partikülleri ve kan akışına karışan ve bağışıklık sistemimizi aşırı uyaran yabancı maddeler nedeniyle alerjik reaksiyonlarla sonuçlanarak sindirim işlevlerini bozabilir. Yangı ve yangı sonrası süreçler nedeniyle meydana gelen bütün dejeneratif hastalıkların altında yatan önemli bir sorundur. İnsanlarda erken yaşlanmanın ana nedenlerinden biridir. Bir çok kişi, toksinlerin kan akışına karışmasına izin veren sızıntılı bağırsak nedeniyle alerji ve mafsal iltihabına uğrarlar.

 

Alpha- RICE (PSP)  Sızıntılı Bağırsak Sendromuna bir çok önemli fayda veya etki sağlayan bir biyoaktif bileşimdir. Bunlardan bir tanesi sindirim enzimi işlevini arttıran pro-enzim etkisi sağlamaktır. Bir başkası ise, bağırsaklara ait villinin tamir süreci için yüksek konsantrasyonda glutamine sağlamak ve böylece Sızıntılı Bağırsak durumunu düzeltmek için polisakarit ve peptitler aracılığıyla iyi bir enerji kaynağı sağlamasıdır.

 

Böylece Alpha-RICE (PSP) besin emilimi ve mide, ince bağırsak, kalın bağırsak ve ayrıca karaciğer olarak dizili bulunan bütün sindirim sisteminin etkinliğini arttırır. Sızıntılı bağırsak sorunu olmadığında, karaciğerin zehrini temizlemesi gerektiği daha az toksin olacaktır.

 

Villi                                                                        Sağlıksız Villi

 

Sağlıklı Villi

·         Ağacın köklerine ve dallarına benzer

·         Alpha-oryzananla direkt temas

·         Arttırılmış Asimilasyon Etkinliği

 

 

Mitokondrial İşlev

 

Besinleri ATP’ye Çevirmede Hücreler

İçin İdeal Çevre

 

 

Glikoz

 

 

Glikoz                                                            Glikoz

 

 

Mitokondria

 

 

Mitokondria

Zenginleştirilmiş Oksijen                    Glikoz                                     Enerji Rezervleri (ATP)

(oksijen karıştırılmış kan)                                                                             üretir

(organik bataryayı yeniden doldurur)

 

Eksiksiz ATP Üretimi

 

36 ATP üretir ve

tamamlanmamış metabolizmadan

birkaç Metabolite neden olur

 

ATP

 

ATP

Glikoz

 

Mitokondria

 

 

Eksiksiz metabolizma

 

 

Bol Oksijen

Kaynağı

(oksijen karıştırılmış kan)                               Glikoz

 

 

 

ALPHA-RICE (PSP)

Hücresel Yaşlanma Sürecini Tersine Çevirmeye Yardımcı Olan Bir Doğal Gıda

 

 

Mekanik Olarak

Hidrolize Edilmiş                                                                                          Toksik Maddeler

Polisakaritpeptitler

Polisakarit

Amino Asitler

Temel Mineraller

Doğal Vitaminler

Arttırılmış                               Serbest Radikaller

ATP

Üretimi

 

Hücresel

Hücresel Yaşlanma                                                                Mitokondria

Sürecini Tersine Çevirmeye                                                   Bozukluğu

Yardımcı Olur                                                            Arttırılmış

Hücresel

Mitokondria

İşlevi

Optimal Üretim

Asetil-L-Karnitin

α Lipoik Asit

Glutathione

 

 

Bir çok serbest radikal kaynağı vardır. Bunlar kirletici maddeler, UV radyasyon ve ayrıca pişirme yağı ve kızartılmış gıdalar gibi yediğimiz gıdalarda doğal olarak bulunurlar. Alpha – RICE (PSP) vücudun hücresel metabolizmasını ATP üretmek üzere arttırabilir ve Alpha – RICE (PSP)’de bulunan bütünü oluşturan amino asitler, glisin, glutamin ve sistein ile birleştirildiğinde antioksidan üretiminden sorumlu olan akciğer, karaciğer ve hücrelerin bütün yönlerine yardımcı olur. Bu antioksidanlar glutathione, catalase ve superoxide dismutase (SOD) olarak bilinirler. Biyo-kullanışlı yakıt olarak Alpha – RICE (PSP) ile, hücresel seviyede serbest radikallerle mücadele ve yok etmek üzere hücre bu antioksidanları üretebilir.

 

Tıp Doktorları, Bilimsel Araştırmacılar ve Danışmanlar:

 

Tıp Doktorları ve Bilimsel Danışmanlar:

 

Mohamed Ishak Syed Ahmad, MBBS. Ph.D.

Clinic Ishak and Surgery Tıbbi Yöneticisi

College of Complementary Medicine, Melaka, Malezya Yönetim Müdürü

Melaka International School, Malezya Başkanı

Bio Nutritional Laboratory, Malezya Yönetim Müdürü

Klinik Ishak, Melaka, Malezya Başkanı

 

Somchai Boonchuen, DVM, Dipl. İşlevsel Tıp

Araştırma Yöneticisi

Cereal Tech Corp. Ltd., Bangpa-In, Ayuthya, Tayland

Macrofood Tech Co. Ltd.; Bangkok, Tayland

MACROFOOD LLC, California, ABD

 

Col. Chalermporn Boonsiri M.D.

Tıbbi Danışman

Cereal Tech Corp. Ltd., Bangpa-In, Ayuthya, Tayland

Macrofood Tech Co. Ltd.; Bangkok, Tayland

MACROFOOD LLC, California, ABD

 

Col. Nirundorn Pidet M.D.

Tıbbi Danışman

Cereal Tech Corp. Ltd., Bangpa-In, Ayuthya, Tayland

Macrofood Tech Co. Ltd.; Bangkok, Tayland

MACROFOOD LLC, California, ABD

 

Mark Dargan Smith, ND, PhD, MD (MA)

Yönetim Kurulu Başkanı & Rektör

University of Natural Medicine

Santa Fe, New Mexico ve San Dimas, California ABD

 

 

Neuroblastoma Hücreleriyle Tüp Çalışması (Alzheimer / Parkinson Modeli)

 

Araştırmacı:

Col. Sayan Sawatsri, M.D.

Jinekoloji ve Doğum Uzmanı Klinik Doçent, Emory University School of Medicine, Atlanta,

GA, ABD

Yönetici, Aile Planlama Bölümü, OB-Gyn Dept.; Royal Thai Army Hospital and College of

Medicine, Bangkok, Tayland

 

 

 

Danışmanlar:

Col. Ass. Prof. Ph.D. Chainarong Cherdchoo

Royal Thai Army College of Medicine

 

Col. Warayut Satisatean, M.D.

Royal Thai Army Hospital

 

 

Koroner Kalp Hastalığı Klinik Araştırma Çalışması:

Vietnam Sağlık Bakanlığı – Cho Ray Hastanesi

Ho Chi Min City, Vietnam

201-B Nguyen Chi Thanh

Ho Chi Min City, Vietnam

 

Araştırmacılar:

Nguyen Huu Toan, PhD. M.D.

Choray Hastanesi Beslenme Bölümü Amiri

Sağlık Bakanlığı, Vietnam

 

Luu Ngan Tam, M.D.,

Klinik Koordinatörü, Choray Hastanesi Beslenme Bölümü

Sağlık Bakanlığı, Vietnam

 

 

Asya’daki Şeker Hastalığı Çalışmaları:

Araştırmacılar:

Mohamed Ishak, PhD. M.D.,

Mohamed Ihsak Syed Ahmad, MBBS, Ph.D.

Clinic Ishak and Surgery Tıbbi Yöneticisi

College of Complementary Medicine, Melaka, Malezya Yönetim Müdürü

Melaka International School, Malezya Başkanı

Bio Nutritional Laboratory, Malezya Yönetim Müdürü

Klinik Ishak, Melaka, Malezya Başkanı

 

 

Mark D. Smith, PhD. N.D.

Rektör ve Başkan

University of Natural Medicine

San Dimas, California, & Santa Fe, NM ABD

 

 

Danışmanlar:

Somchai Boonchuen, DVM, Dipl. İşlevsel Tıp

Col. Chalermporn Boonsiri, M.D.

Col. Nirundorn Pidet, M.D.